شیخ محمد بن عبدالرحمن نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه به مرحله خوبی رسیده‌ایم، افزود اولویت اول، آتش‌بس است و تلاش ما این است که آتش‌بس موقت تمدید و جنگ و کشتار فلسطینی‌ها بطور کامل متوقف شود و مانع بازگشت مجدد به گزینه جنگ شویم.

به گزارش جماران؛ امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان با تشکر از حسن استقبال نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و اشاره به اینکه این چندمین دیدار ما در طول ۶ هفته اخیر است، از تلاش‌های ارزشمند امیر و نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در ارتباط با فلسطین و زمینه سازی برای آتش بس موقت انسانی در غزه تشکر کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از آتش بس موقت در غزه گفت، در صورت اقدام رژیم اسرائیل به تداوم جنگ پس از این مرحله از آتش بس، شرایط در منطقه متشنج تر و واکنش ها گسترده‌تر خواهد شد.

امیرعبداللهیان گفت رژیم صهیونیستی بدون حمایت آمریکا قادر به ادامه جنگ نیست و آنچه در ۶ هفته گذشته علیه آمریکا در منطقه رخ داده، واکنش گروههای مقاومت در منطقه به اقدام آمریکا در حمایت از نسل کشی در فلسطین بوده و ربطی به ایران ‌نداشته است.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه حماس جنبشی آزادیبخش و برآمده از متن ملت فلسطین است، افزود، حماس قابل حذف شدن نیست و انها نباید فکر کنند که آنچه را که در طول بیش از یک‌ماه و نیم جنگ نتوانستند بدست آورند، می توانند از طریق سیاسی بدست آورند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و مشورت‌ها و همکاری‌های خوب و سازنده میان دو کشور ایران و قطر، از نقش محوری و تلاش‌های ارزنده ایران در کمک به دستیابی به نتیجه در موضوع توقف انسانی جنگ علیه غزه تشکر کرد. 

وی با اشاره به اینکه به مرحله خوبی رسیده‌ایم، افزود اولویت اول، آتش‌بس است و تلاش ما این است که آتش‌بس موقت تمدید و جنگ و کشتار فلسطینی‌ها بطور کامل متوقف شود و مانع بازگشت مجدد به گزینه جنگ شویم. 

در این دیدار در خصوص برخی موضوعات دوجانبه و همکاری‌ مشترک در چارچوب کمک به تقویت امنیت منطقه ای گفتگو و تبادل نظر شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.