​پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن که به گفته خانواده‌اش به صورت امانی در تورنتو کانادا به خاک سپرده شده بود، به ایران منتقل می‌شود.

به گزارش جماران؛ حساب کاربری محمدعلی اسلامی ندوشن در شبکه اینستاگرام با انتشار اطلاعیه‌ای از بازگشت پیکر این نویسنده به ایران در اواخر آبان‌ماه خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: «پیکر به امانت سپرده شده فرزند اصیل ایران، دکتر اسلامی ندوشن که پس از جاودانگی روح بلندش، در کانادا امانت بود بنا به وصیت وی به زودی در آغوش خاک پاک ایران آرام خواهد گرفت.

اسلامی ندوشن در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ در تورنتو (کانادا) درگذشت و به صورت امانی در آنجا در آرامگاهی موقت سپرده شد. بنا به وصیت او و پیگیری علاقه‌مندان، پیکر او در اواخر آبان‌ماه، جهت خاکسپاری در آرامگاه ابدی او به ایران باز خواهد گشت تا در موطن خود به خاک سپرده شود. جزئیات این مراسم توسط این صفحه به زودی اطلاع رسانی می‌شود»

بنا بر تصمیم اخذ شده در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع، تدفین و بزرگداشت استاد اسلامی ندوشن که در شورای اسلامی نیشابور برگزار شد قرار است پیکر اسلامی ندوشن ۳۰ آبان ماه در آرامگاه مشاهیر نیشابور به خاک سپرده شود.

محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، منتقد، نویسنده، مترجم و حقوق‌دان، از پرکارترین ادیبان و پژوهش‌گران معاصر ایران بود که از وی بیش از ۷۰ اثر در حوزه تألیف و ترجمه و صدها مقاله به‌جای مانده‌است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.