نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: چند روستا در محاصره آب هستند، مسیر تعدادی از روستاها بسته شده است، پل رفت به سمت رشت تخریب و گوشواره پل دیگر در آستارا فروریخته است. خودروهایی که بالای پل بودند داخل رودخانه افتادند، مردم محلی سرنشین ها را نجات دادند، یک خانه بومگردی ویران شده و عده ای در داخل این خانه مسدوم شدند.

به گزارش جماران؛ نماینده مردم آستارا در مجلس برای مدیریت سیل اخیر در این شهر در خواست کمک کرد.

غلامرضا مرحباء در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به سیلی که در آستارا رخ داده است، گفت: طی کمتر 3 ساعت بیش از 130 میلی متر بارندگی رخ داد، از شب گذشته نیز بیش از 250 میلی متر بارش باران داشتیم، حجم سیل به میزانی بود که مسیل ها و رودخانه ها کشش آب را نداشته، آب وارد خانه های مردم شده و خیابان ها را آب فرا گرفته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: چند روستا در محاصره آب هستند، مسیر تعدادی از روستاها بسته شده است، پل رفت به سمت رشت تخریب و گوشواره پل دیگر در آستارا فروریخته است. خودروهایی که بالای پل بودند داخل رودخانه افتادند، مردم محلی سرنشین ها را نجات دادند، یک خانه بومگردی ویران شده و عده ای در داخل این خانه مسدوم شدند.

وی با بیان اینکه شرایط در آستار مناسب نیست، گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور در خواست کمک داریم، باید هر چه سریعتر تجهیزات راه داری به آستارا اعزام شود، از آنجایی که احتمال داده می شود نانوایی ها آسیب دیده اند خانوارهای سیل زده نیاز به کمک دارند که اقلام مورد نیاز پس از برآورد فرمانداری اعلام خواهد شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس تاکید کرد: سازمان هواشناسی در خصوص این سیل و حجم بارندگی هشدار زرد اعلام کرده بود اما حجم بارشی پیش بینی شده بود حداکثر 100 میلی متر بود اما در این بازه بیش از 250 میلی متر بارش باران رخ داد. آب تا چند روز دیگر فروکش می کند، خوشبختانه در پی این سیل خسارت جانی نداشتیم اما خسارت های مالی فراوانی به مردم و شهر وارد شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.