بلینکن وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد:«آمریکا در حال انجام اقداماتی برای اعمال محدودیت‌های روادید برای 13 مقام ایرانی و افراد دیگر به دلیل دست داشتن در بازداشت یا کشتن معترضان مسالمت‌آمیز یا ممانعت از حقوق آنها برای آزادی بیان یا تجمع است. از زمان درگذشت مهسا امینی و اعتراضات پس از آن، ما برای 40 مقام ایرانی و افراد دیگر به دلیل دست داشتن در این اقدامات محدودیت‌های روادید وضع کرده ایم.»

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه سالگرد ناآرامی های ایران و درگذشت مهسا امینی اذعان کرد واشنگتن به انجام اقدامات ضد ایرانی برای پاسخگو کردن مقامات جمهوری اسلامی ایران به بهانه نقض حقوق بشر همراه با شرکا ادامه خواهد داد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه دولت جو بایدن روز جمعه به وقت محلی در پیامی با تکرار مداخله جویی آمریکا گفت: «در آستانه اولین سالگرد درگذشت مهسا «ژینا» امینی به دست نیروهای امنیتی ایران، آمریکا ۲۵ فرد ایرانی، سه رسانه تحت حمایت دولت ایران و یک شرکت تحقیقات اینترنتی ایرانی را در ارتباط با سرکوب خشونت آمیز اعتراضات سراسری در ایران تحریم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما این اقدام را با هماهنگی انگلیس، کانادا، استرالیا و سایر شرکای خود انجام می دهیم. این کشورها نیز در این هفته تحریم هایی را علیه ایران اعمال خواهند کرد. این سیزدهمین دور تحریم های آمریکا در پاسخ به سرکوب بی رحمانه اعتراضات توسط حکومت ایران است.»

بلینکن اضافه کرد:«آمریکا همچنین در حال انجام اقداماتی برای اعمال محدودیت‌های روادید برای 13 مقام ایرانی و افراد دیگر به دلیل دست داشتن در بازداشت یا کشتن معترضان مسالمت‌آمیز یا ممانعت از حقوق آنها برای آزادی بیان یا تجمع است. از زمان درگذشت مهسا امینی و اعتراضات پس از آن، ما برای 40 مقام ایرانی و افراد دیگر به دلیل دست داشتن در این اقدامات محدودیت‌های روادید وضع کرده ایم.»

این مقام ارشد دولت بایدن در ادامه مداخله جویی آمریکا گفت: «یک سال پیش، مرگ غم انگیز و بی معنی مهسا در بازداشت به اصطلاح گشت ارشاد ایران، تظاهراتی را در سراسر این کشور برانگیخت که با خشونت وصف ناپذیر، دستگیری های دسته جمعی، اختلالات سیستماتیک اینترنت و سانسور از سوی حکومت ایران مواجه شد. ما به انجام اقدامات مناسب در کنار شرکای بین المللی خود برای پاسخگو ساختن کسانی که حقوق بشر ایرانیان را سرکوب می کنند، ادامه خواهیم داد.»

بلینکن همچنین در پیامی ویدئویی با تکرار مداخله جویی های آمریکا گفت: «همانطور که روی قبر خانم امینی حکاکی شده است، "نامت یک رمز میشود"، در واقع این اتفاق افتاده است.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.