سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که «رئیس‌جمهوری ایران به اندونزی سفر و اقدام به انعقاد قراردادهای تجاری کرده است. آیا ایالات متحده با توجه به رابطه خوب با اندونزی، موضعی در این مورد دارد»، گفت: «من نظر خاصی در مورد این سفر ندارم. به طور کلی، ما به اجرای قاطعانه تحریم‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهیم».

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری ایران به جاکارتا و امضای قراردادهایی در زمینه تجارت بین دو طرف، گفت که تمامی کشورها را از نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه تهران منع می‌کنیم.

ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا نوشت: «متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر «ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری ایران به جاکارتا و امضای قراردادهایی در زمینه تجارت بین دو طرف، گفت که تمامی کشورها را از نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه تهران منع می‌کنیم.

 وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که «رئیس‌جمهوری ایران به اندونزی سفر و اقدام به انعقاد قراردادهای تجاری کرده است. آیا ایالات متحده با توجه به رابطه خوب با اندونزی، موضعی در این مورد دارد»، گفت: «من نظر خاصی در مورد این سفر ندارم. به طور کلی، ما به اجرای قاطعانه تحریم‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهیم».

میلر ادامه داد: «ما در اقدام علیه ناقضان تحریم‌ها درنگ نخواهیم کرد. ما این اقدام‌ها را بارها در جهان انجام داده‌ایم و مرتباً با کشورها در ارتباط هستیم و به شدت آنها را از انجام اقداماتی در رابطه با ایران که مغایر با تحریم‌های ایالات متحده است، منع می‌کنیم».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.