دژکام امام جمعه شیراز متذکر شد: برخی به دنبال آن هستند که ملت سرفراز ایران تسلیم آمریکا شود اما نباید فراموش کنیم که در زمان شاه که ایران ژاندارم آمریکا بود و نفت را آنها قیمت‌گذاری می‌کردند شرایط کشور شرایطی نا مناسب و مملو از مشکل بود.

به گزارش جماران؛ مهر نوشت: دژکام گفت: عمده مشکلات در کشور مربوط به مسائل اقتصادی است که علت آن نیز توزیع ناعادلانه درآمد است.

لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر شیراز بیان کرد: عمده مشکلات و نارضایتی که وجود داشته مربوط به مسائل اقتصادی است این موضوع بیانگر کمبود منابع درآمدی اقتصادی نیست بلکه توزیع عادلانه درآمد وجود ندارد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکیدات ویژه ای بر توزیع عادلانه درآمد داشته اما شاهد هستیم که در این قسمت نیز غفلت صورت گرفته است، ایشان می‌فرمایند راه‌حل مشکلات زندگی مردم؛ از قبیل بیکاری جوانان، فقر درآمدی در طبقه ضعیف و امثال آن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

دژکام در ادامه متذکر شد: برخی به دنبال آن هستند که ملت سرفراز ایران تسلیم آمریکا شود اما نباید فراموش کنیم که در زمان شاه که ایران ژاندارم آمریکا بود و نفت را آنها قیمت‌گذاری می‌کردند شرایط کشور شرایطی نا مناسب و مملو از مشکل بود.

امام جمعه شیراز، راه حل مشکلات کشور را سیاست اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی درآمد کشور را افزایش و توزیع درآمد را عادلانه می‌کند و موجب می‌شود که همه در حد زندگی متعارف بهره‌مند باشند.

دژکام در ادامه با اشاره به سفر ریاست جمهوری به پکن تصریح کرد: ایران در فعالیت‌های اقتصادی نیازمند به شرکای تجاری است از این رو می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ایران و استان فارس و همکاری شرکای خارجی زمینه توسعه و پیشرفت را در کشور سرعت بخشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از تمامی امت اسلامی، ملت شریف و سربلند ایران و مردم همیشه در سنگر ایستاده استان فارس و شیراز، بیان کرد: روز ۲۲ بهمن بار دیگری همگی شما با خدا و رسول پیامبر (ص) بیعت کردید و افتخار آفریدید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.