میرتاج الدینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: پس از اینکه اسامی نمایندگان منتخب کمیسیون‌های مجلس برای حضور در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ مشخص شد، فردا (شنبه ۲۴ دی ماه) نخستین جلسه کمیسیون تلفیق با حضور اعضاء برگزار می‌شود.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از برگزاری نخستین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در ۲۴ دی ماه خبر داد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی گفت: پس از اینکه اسامی نمایندگان منتخب کمیسیون‌های مجلس برای حضور در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ مشخص شد، فردا (شنبه ۲۴ دی ماه) نخستین جلسه کمیسیون تلفیق با حضور اعضاء برگزار می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: نشست فردا از ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد و دستور نخست کمیسیون انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون تلفیق است. در ادامه ساز و کار چگونگی بررسی کلیات لایحه بودجه و زمان حضور رییس سازمان برنامه و بودجه برای ارائه گزارش درباره لایحه تعیین خواهد شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود کمیسیون تلفیق لایحه بودجه تا پایان هفته آینده کلیات بودجه سال ۱۴۰۲ را بررسی و به صحن ارسال کند تا از دوم بهمن ماه بررسی لایحه بودجه در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

 

بودجه ۱۴۰۲ تا پایان سال مصوب می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت کافی برای بررسی لوایح برنامه و بودجه در مجلس وجود دارد، گفت: می‌توان در فرصت باقیمانده تا پایان سال، لایحه بودجه سال آینده را در مجلس بررسی و مصوب کرد.

اقبال شاکری با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور به مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت برای بررسی لایحه بودجه سال آینده و همچنین لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس وجود دارد و باید از زمان موجود استفاده کنیم که این دو لایحه مسیر قانونی خود را طی کنند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه هر زمان که دولت لوایح برنامه و بودجه را تقدیم مجلس کرد، قوه مقننه موظف است در فرصت باقی مانده با افزایش ساعات کاری خود، این لوایح را بررسی کند، اظهار داشت: لایحه بودجه امروز به طور کامل تقدیم مجلس شد و دولت عزم خود را جزم کرده که لایحه برنامه هفتم را نیز سریعتر به مجلس ارسال کند.

وی تاکید کرد: با توجه به روحیه تعاملی بین دولت و مجلس، انتظار می رود که بتوان به صورت ضربتی لایحه بودجه را طبق آیین نامه تصویب و تا پایان سال به دولت ابلاغ کرد.

شاکری با بیان اینکه اگر لایحه برنامه هفتم پیش از پایان سال در مجلس تصویب نشود، می توان نسبت به تمدید موقت برنامه ششم توسعه اقدام کرد، افزود: با کار مستمر در دولت و مجلس می توانیم این دو لایحه کلیدی کشور را به سرانجام برسانیم.

رئیسی رئیس جمهور ۲۱ دی ماه لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد؛ البته با توجه به مصوبه مجلس برای دو مرحله ای شدن بررسی بودجه، دولت بخش مربوط به بودجه شرکت های دولتی را آبان ماه و بخش مربوط به تبصره ها و احکام آن را پنجم دی ماه تقدیم مجلس کرده بود و در نهایت ۲۱ دی ماه جداول بودجه را به قوه مقننه رساند.

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با سقف کلی ۵۲۶۱ هزار میلیارد تومان بسته شده که نسبت به سال جاری معادل ۴۰ درصد افزایش دارد.

رئیسی در زمان تقدیم لایحه بودجه سال‌ آینده، گفت که لایحه برنامه هفتم توسعه به زودی در دولت نهایی و تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.

بر اساس اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی، کلیات لایحه بودجه سال 1402 کل کشور روز دوم بهمن ماه در مجلس به رای گذاشته می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.