ند پرایس سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: «آن تلاش در نهایت به جایی نرسید تنها به خاطر اینکه ایرانی‌ها حاضر به پذیرش آن نبودند و در واقع آنها، آن توافق را رد کردند. الان چند ماهی است که برجام در دستور کار ما نیست.»

به گزارش جماران؛ به نقل از تسنیم، سخنگوی وزارت خارجه گفته که دولت جو بایدن در حال حاضر برنامه‌ای برای احیای توافق هسته‌ای در دستور کار ندارد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز چهارشنبه بار دیگر تأکید کرد که برجام در دستور کار واشنگتن نیست. او همچنین مدعی شد که عدم تمایل ایران باعث توقف مذاکرات رفع تحریم‌ها شده است.

در حالی که شواهد گوناگون نشان می‌دهند دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از زمان وورد به کاخ سفید به جای بازگشت به برجام سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران را در دستور کار قرار داده بود ند پرایس مدعی شد: «[در ماه سپتامبر] توافقی برای بازگشت دوجانبه به برجام روی میز بود که توسط همه طرف‌ها تأیید شده بود.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اضافه کرد: «آن تلاش در نهایت به جایی نرسید تنها به خاطر اینکه ایرانی‌ها حاضر به پذیرش آن نبودند و در واقع آنها، آن توافق را رد کردند. الان چند ماهی است که برجام در دستور کار ما نیست.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.