قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز خبر داد که طرح شفافیت قوای سه‌گانه را جهت بررسی پیشنهادات مجدداً به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ارجاع داده است.

به گزارش جماران؛ به نقل از تسنیم، رئیس مجلس شورای اسلامی طرح شفافیت قوای سه‌گانه را جهت بررسی پیشنهادات مجدداً به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ارجاع داد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (11 دی) مجلس در روند بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها جهت تأمین نظر شورای نگهبان گفت: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص مواد 1، 2، 3 و 4 این طرح  بر مصوبه قبل مجلس اصرار کردند که این موضوع در جلسه قبل صحن مجلس مطرح شد، اما رأی نیاورد، لذا براساس آیین‌نامه داخلی هرگونه پیشنهادی که از سوی کمیسیون مجدداً به صحن داده شود، باید به‌صورت یکجا مطرح و رأی‌گیری شود.

رئیس مجلس افزود: پیشنهاد آقای خضریان در ارتباط با  4 ماده این طرح است که ابهام دارند و اگر یکی از آنها رأی نیاورد، نمی‌توان بقیه مواد را مطرح کرد، به همین جهت براساس ماده 153 آیین‌نامه داخلی مجلس، این طرح را به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع می‌دهم تا تمام پیشنهادات در کمیسیون مجدداً بررسی و قطعی شود و سپس این موارد بار دیگر به صحن برگردد.

گفتنی است در جریان بررسی طرح مذکور علی خضریان پیشنهاد اصلاح عبارتی بند (پ) ماده 1 این طرح را پیرامون جایگزین کردن عبارت "ارائه خدمات عمومی" به‌جای "کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مرکزی" مطرح کرد و گفت: این اصلاح از به تعویق انداختن نهایی شدن موضوع شفافیت آرای نمایندگان جلوگیری می‌کند و موجب رفع ابهام شورای نگهبان خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.