سفارت روسیه در ایران در مورد گزارش روزنامه شرق نوشته است: این گزارش به طور غیرمنطقی طرف روسی را به افزایش قیمت ها و همچنین تاخیر در اجرای پروژه خط آهن مذکور متهم می کند.

به گزارش جماران؛ سفارت روسیه در تهران اعلام کرد:

روزنامه وزین ایرانی "شرق" در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ گزارشی درباره اجرای پروژه خط آهن برقی گرمسار-اینچه برون توسط شرکت‌های روسی در خاک ایران منتشر کرده است.

این گزارش به طور غیرمنطقی طرف روسی را به افزایش قیمت ها و همچنین تاخیر در اجرای پروژه خط آهن مذکور متهم می کند. همچنین در این گزارش، بر اساس اظهارات برخی کارشناسان این نتیجه حاصل می شود که برقی شدن خط راه آهن گرمسار - اینچه برون هیچ سود اقتصادی برای ایران ندارد.

سفارت روسیه در ایران اعلام می دارد اطلاعات مندرج در گزارش‌ روزنامه شرق صحت نداشته و با هدف آسیب رساندن به همکاری های دوجانبه سودمند روسیه و ایران در زمینه حمل و نقل منتشر شده است.

اجرای پروژه برقی سازی بخش راه آهن گرمسار - اینچه برون برای روابط دوجانبه از اهمیت بالایی برخوردار است. در سال ۲۰۱۶ طرف روسی یک وام دولتی به مبلغ یک میلیارد یورو برای نوسازی خط ریلی در ایران اختصاص داد و به وضوح تمام تعهدات خود را طبق توافقات موجود انجام داد.

 

شرق (2)

 

به سردبیران روزنامه "شرق" توصیه می شود در صورت تمایل به کسب اطلاعات موثق با وزارت امورخارجه ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران و شرکت راه آهن ایران تماس حاصل کرده و دیدگاه‌های مقتضی را دریافت کنند.

سفارت ابراز امیدواری می کند که روزنامه "شرق" در مطالب خود در مورد موضوعات مرتبط با روسیه اطلاعات موثقی را در آینده منتشر نماید. ما همیشه آماده مساعدت در این زمینه هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.