میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت: در صورت توسعه مطلوب رویدادها، توافق نهایی ممکن است در اوایل هفته آینده حاصل شود. با این حال، اگر همه کشورهای شرکت‌کننده در مذاکرات وین با متن ارائه شده توسط هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در ۸ آگوست موافقت کنند، این اتفاق ممکن می‌شود.

به گزارش جماران؛ نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از احتمال حصول توافق ظرف هفته آینده خبر داد.

ایلنا به نقل از تاس نوشت: میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در به این رسانه گفت: توافق نهایی در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ممکن است اوایل هفته آینده در صورت پیشرفت مطلوب رویدادها حاصل شود.

وی گفت: در صورت توسعه مطلوب رویدادها، توافق نهایی ممکن است در اوایل هفته آینده حاصل شود. با این حال، اگر همه کشورهای شرکت‌کننده در مذاکرات وین با متن ارائه شده توسط هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در ۸ آگوست موافقت کنند، این اتفاق ممکن می‌شود.

اولیانوف افزود: هماهنگ‌کنندگان اتحادیه اروپا اصلاحات متعددی را در متنی که اکنون روی میز است، انجام داده‌اند. این متن اتحادیه اروپا نیست، بلکه متنی است که توسط همه شرکت‌کنندگان در مذاکراتی که از آوریل گذشته در جریان بوده، تهیه شده است. تهران هنوز موضع خود را در مورد متن مشخص نکرده است، به همین دلیل است که من در مورد مسائلی که تهران ممکن است همچنان داشته باشد، گمانه‌زنی نمی‌کنم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.