خبرگزاری دولت به نقل از بلومبرگ نوشت: دو دیپلمات اروپایی که به نام آن‌ها اشاره‌ای نشده است، با ادعای اینکه اگرچه مذاکرات این هفته در دوحه پیشرفتی نداشته است، اعلام کردند انتظار می‌رود تلاش‌ها برای احیای برجام فراتر از ضرب‌الاجل ماه ژوئیه که آژانس بین‌المللی اتمی آن را پیشنهاد داده است، ادامه یابد.

به گزارش جماران؛ ایرنا نوشت: رسانه بلومبرگ روز جمعه به نقل از دو دیپلمات اروپایی از احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران پس از سفر جوبایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا خبر داد.

دو دیپلمات اروپایی که به نام آن‌ها اشاره‌ای نشده است، با ادعای اینکه اگرچه مذاکرات این هفته در دوحه پیشرفتی نداشته است، اعلام کردند انتظار می‌رود تلاش‌ها برای احیای برجام فراتر از ضرب‌الاجل ماه ژوئیه که آژانس بین‌المللی اتمی آن را پیشنهاد داده است، ادامه یابد. 

بلومبرگ همچنین ادعا کرد: مذاکرات ممکن است پس از سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه در پایتخت قطر از سر گرفته شود.

یکی از منابع اروپایی مطلع در مورد مذاکرات گفت که مذاکرات دوحه بر تحریم‌های نفتی ایران متمرکز بوده است. 

وی همچنین افزود: سایر موضوعات مورد بحث در دوحه، دسترسی ایران به منابع مالی مسدود شده در کره جنوبی، لغو تحریم شرکت‌های هواپیمایی و لغو تحریم‌های فعالیت‌های تجاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.