پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرد: «اگر ایران تصمیم سیاسی اتخاذ کند که با حسن نیت تعامل کرده و بر خود برجام تمرکز کند، توافق با ایران هنوز کاملا در دسترس است».

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، در حالی که دولت بایدن همچنان بر حفظ تحریم‌هایی که در دوره ترامپ علیه ایران اعمال شده اصرار دارد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت اگر ایران درخواست های فرابرجامی خود را کنار گذاشته و با حسن نیت رفتار کند، توافق دست یافتنی است.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که آمریکا آماده است تا فورا به صورت دوجانبه به برجام بازگردد.

وی که در کنفرانس خبری وزارت امور خارجه صحبت می‌کرد در واکنش به سخنان روز سه شنبه سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که گفته بود آمریکا به ابتکارهای ایران و اروپا برای احیای برجام پاسخ نداده گفت: «هر کسی که با متحدان اروپایی یا نمایندگان این دولت‌ها صحبت می‌کند البته چیز دیگری می‌شنود».

پرایس در ادامه کنفرانس خبری وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ما و متحدان اروپایی کاملا شفاف ساخته‌ایم که آماده‌ایم که فورا به جمع بندی و اجرای توافق مذاکره شده در وین در بازگشت دوجانبه برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک برسیم اما در نهایت این به ایران بستگی دارد که درخواست‌هایش را که فراتر از برجام بوده کنار گذاشته و با حسن نیت به تعامل بپردازد».

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: « اگر ایران تصمیم سیاسی اتخاذ کند که با حسن نیت تعامل کرده و بر خود برجام تمرکز کند، توافق با ایران هنوز کاملا در دسترس است».

پرایس در پاسخ به این سوال که آمریکا چه تصمیمی ممکن است در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اتخاذ کند، گفت که چیزی برای اعلام کردن ندارد اما به طور کامل از مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تعامل با ایران برای حل موضوعات پادمانی باز حمایت می‌کند و ایران باید به طور کامل و بدون تاخیر با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.