جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت: «ما از نزدیک اجرای تحریم‌ها علیه روسیه را زیر نظر داریم و معتقد نیستیم که چین در حال حاضر آنها را نقض کرده باشد».

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه چین هنوز تحریم‌های روسیه را نقض نکرده، گفت واشنگتن از مذاکرات صلح بین مسکو و کی‌یف حمایت می‌کند.

«جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید بامداد سه‌شنبه اذعان کرد که چین در حال کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده بر خود نیست.

ساکی طی نشست خبری روزانه در کاخ سفید مدعی شد: «در حالی که پوتین روز پیروزی را جشن می‌گیرد، شاهد جنایات جنگی و کشتار روسیه در اوکراین هستیم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی در راستای اتهام‌زنی‌های ضد روسی واشنگتن اظهار داشت: «پوتین تلاش می‌کند تاریخ را تغییر دهد و جنگی را توجیه می‌کند که خسارات عظیم و رنج‌های انسانی به بار آورد».

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره احتمال سفر «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به کی‌یف گفت: «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای سفر بایدن به اوکراین وجود ندارد».

ساکی با اشاره به مذاکرات هیأت‌های روسی و اوکراینی برای رسیدن به توافق آتش‌بس توضیح داد: «ما از هرگونه مذاکره صلح بین روسیه و اوکراین حمایت می‌کنیم و موضع ما حمایت کامل از اوکراین است».

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات برخی سیاستمداران آمریکایی مبنی بر کمک چین به روسیه برای دور زدن تحریم‌ها، اعتراف کرد: «ما معتقد نیستیم که چین از تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه تخلف کرده است».

این مقام آمریکایی همچنین افزود: «ما از نزدیک اجرای تحریم‌ها علیه روسیه را زیر نظر داریم و معتقد نیستیم که چین در حال حاضر آنها را نقض کرده باشد».

پیش از این نیز «جان کربی» سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه پیشروی نیروهای روسیه به دلیل مقاومت اوکراین آهسته شده است، گفت هیچ کشوری به اندازه آمریکا از کی‌یف حمایت نظامی نکرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.