روسیه تحویل گاز طبیعی به لهستان از طریق خط لوله گاز یامال-اروپا را متوقف کرده است. منابع ادعا می‌کنند که روسیه از قبل طرف لهستانی را از توقف انتقال گاز مطلع نکرده است.

به گزارش جماران؛ منابع خبری در لهستان اعلام کردند، روسیه انتقال گاز طبیعی به لهستان را قطع کرده است. پیش از این لهستان گفته بود حاضر نیست بهای گاز طبیعی روسیه را با روبل پرداخت کند.

ایرنا به نقل از راشا تودی نوشت: پورتال خبری لهستانی اونت روز سه شنبه به نقل از منابعی در دولت لهستان و شرکت انرژی دولتی PGNiG گزارش داد که روسیه تحویل گاز طبیعی به لهستان از طریق خط لوله گاز یامال-اروپا را متوقف کرده است.

این اطلاعات به طور رسمی از سوی مسکو یا ورشو تایید نشده است. به نوشته این نشریه، گروه بحران در وزارت آب و هوای این کشور تشکیل شده است. منابع ادعا می‌کنند که روسیه از قبل طرف لهستانی را از توقف انتقال گاز مطلع نکرده است.

لهستان اوایل روز سه‌شنبه، دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه شرکت گازپروم روسیه را اعلام کرد که چهاردرصد گاز وارداتی به لهستان را بر عهده دارد.

پیوتر نایمسکی نماینده دولت لهستان برای زیرساخت‌های انرژی استراتژیک اعلام کرد: ورشو قصد ندارد هزینه گاز روسیه را به روبل بپردازد.

بر اساس گزارش بورس ICE لندن، قیمت گاز در اروپا پس از این گزارش به شدت افزایش یافت و با ۱۲ درصد افزایش به ۱۱۵۰ دلار در هر هزار متر مکعب رسید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.