سفیر آمریکا در سازمان ملل در تازه ترین مصاحبه خود تلاش کرده تا ایران را مقصر وقفه در مذاکرات وین نشان دهد و مدعی شده است: این ایران است که مانع این تلاش‌ها شده است. ما موافقت کرده بودیم که اگر آن‌ها به پایبندی دوجانبه به توافق بازگردند، ما هم به پایبندی دوجانبه باز می‌گردیم. موقعیت کنونی ما این است. ما آماده‌ایم، آن‌ها[ایران] نیستند.

به گزارش جماران؛ سفیر آمریکا در سازمان ملل در گفت‌وگویی با تلاش برای انداختن توپ در زمین ایران، به سوالی درباره مکث در مذاکرات وین پاسخ داد.

ایسنا به نقل از روزنامه العربی الجدید نوشت: لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در بخشی از یک گفت‌وگو با این روزنامه در پاسخ به سوالی درباره بن‌بست در مذاکرات وین و این که آیا انتظار دارد شورای امنیت سازمان ملل به زودی این موضوع را بحث بگذارد یا نه، گفت: همان طور که اشاره کردید، ما هنوز به توافقی دست نیافته‌ایم و ممکن است به آن نرسیم. اما رئیس جمهور(جو بایدن) وعده داده است که ما اطمینان خواهیم یافت ایران هرگز به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا نکند.

گرینفیلد ادامه داد: موضوع توافق در شورای امنیت مطرح نشده است اما اگر آن‌جا مطرح شود، ما آماده‌ایم رای بدهیم و درباره مسائل مشترک جهانی بحث کنیم. این یکی از حوزه‌هایی بود که ما توانستیم راجع به آن همکاری نزدیکی با تمام اعضای شورای امنیت داشته باشیم.

او افزود: من فکر می‌کنم تمام آن‌ها خواستار برجام(توافق هسته‌ای)، بازگشت آمریکا به توافق و اجرای کامل مقررات آن هستند. به گمانم، اگر این مسئله در شورای امنیت مطرح شود، ایران خواهد شنید که جهان می‌خواهد در این زمینه وارد عمل شود.

سفیر آمریکا در سازمان ملل مدعی شد: این ایران است که مانع این تلاش‌ها شده است. ما موافقت کرده بودیم که اگر آن‌ها به پایبندی دوجانبه به توافق بازگردند، ما هم به پایبندی دوجانبه باز می‌گردیم. موقعیت کنونی ما این است. ما آماده‌ایم، آن‌ها[ایران] نیستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.