براساس سندی رسمی که توسط این روزنامه رؤیت شده است، تعدادی از تروریست‌های منافقین که از سال ۲۰۱۳ میلادی به آلبانی پناهنده شده اند به این اتهامات بازداشت شده اند.

به گزارش جماران؛ یک روزنامه در آلبانی اعلام کرد که براساس سند رسمی رؤیت شده از سوی این رسانه، تعدادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین به جرم قاچاق انسان، موادمخدر و نیز پولشویی در این کشور بازداشت شده اند.

مهر به نقل از «اگزیت» نوشت: تعدادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین به اتهام قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی بازداشت شده اند.

براساس سندی رسمی که توسط این روزنامه رؤیت شده است، تعدادی از تروریست‌های منافقین که از سال ۲۰۱۳ میلادی به آلبانی پناهنده شده اند به این اتهامات بازداشت شده اند.

در ادامه گزارش این روزنامه در این خصوص آمده است: این سند خطاب به یک گیرنده دیپلماتیک خارجی که دارای امضا و مهر مدیر اداره پلیس جنایی در پلیس ایالتی است، جزئیات یک برگه محرمانه از جرایم را ارائه می‌دهد که بنا بر گزارش‌ها شامل اعضای این گروهک می‌شود.

گزارش مذکور در ادامه اضافه می‌کند که ۲ عضو منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی به دلیل مشارکت مستقیم در قاچاق انسان بازداشت شده اند.

این گزارش می‌افزاید: بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ میلادی، همین باند قاچاق تلاش کرد تا حدود ۴۰۰ عضو گروهک منافقین را از آلبانی به فرانسه منتقل کند. در ۱۸ جولای ۲۰۲۱، یک محموله مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد و ۲ مقام ارشد گروهک یعنی «نرگس ابریشمچی» و «حسن نایب آقا» بازداشت شدند.

براساس سند رسمی مذکور، این افراد به ایفای نقش محوری در سازماندهی و حمل محموله مواد مخدر به ایتالیا اعتراف کرده اند. همچنین این ۲ نفر با دستور مستقیم سفیر آمریکا در آلبانی آزاد شده اند.

روزنامه «اگزیت» در ادامه اضافه کرد که با سفارت آمریکا در این باره تماس گرفته شد؛ اما هیچ پاسخ رسمی داده نشده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.