روسیه: ایران می خواهد پیش نویس شش دور گذشته مذاکرات وین به طور اساسی تغییر کند / به نظر شرکای غربی ما، این پیشنهاد بسیار رادیکال بوده / این ماجرا واکنش های تندی به همراه داشت

به گزارش جماران؛ شفقنا به نقل از اسپوتنیک نوشت: میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌ های بین المللی در وین، فاش کرد که ایران می‌خواهد پیش‌ نویس مذاکرات جاری بر سر توافق هسته‌ای در وین به «طور اساسی» تغییر کند.

اولیانوف امروز (شنبه) به خبرنگاران گفت: «تا آنجا که من متوجه شدم، طرف ایرانی پیشنهاد یک تغییر و اصلاح اساسی در پیش نویس سند هسته ای (که در شش دور قبلی بر سر آن توافق شده بود) را داده است که به نظر شرکای غربی ما این پیشنهاد بسیار رادیکال بوده و به همین دلیل واکنش های تندی به همراه داشت.

اولیانوف ادامه داد: «درخواست ایرانی ها برای تضمین، کاملاً روشن و موجه است و باید یقین داشت که «تجربه خبیث گذشته» در دوران ترامپ و سیاست فشار حداکثری و تحریم‌ های بیشتر تکرار نخواهد شد.

این مقام روسی افزود: ایران به عنوان علاقه‌ مندترین طرف در این زمینه باید پیشنهادات خود را ارائه دهد و دیگران باید به دقت آنها را بررسی کنند زیرا سوالی که ایران مطرح می‌کند کاملا منطقی و موجه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.