ژنرال فرانک مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اذعان کرد: ایران نشان داده است که موشک هایش دارای توان اثبات شده ای برای حمله دقیق به اهداف دارند.

به گزارش جماران؛ رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اذعان کرد ایران نشان داده است که موشک هایش دارای توان اثبات شده ای برای حمله دقیق به اهداف دارند.

ژنرال فرانک مک کنزی روز چهارشنبه به وقت محلی این مطالب را  در گفت و گو با نشریه تایم بیان کرد. تارنمای نشریه تایم با اشاره به حمله موشکی ایران پس از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی به پایگاههای عین الاسد و اربیل نوشت که در ژانویه سال ۲۰۲۰، ایران بیش از ۱۲ موشک قیام ۱ و فاتح ۳۱۳ را به سمت دو پایگاه عین الاسد و اربیل در عراق شلیک کرد که در آنها صدها نیروی آمریکایی حضور داشتند.

این موشک ها به ساختمان ها و هواپیماها آسیب جدی زد اما کسی کشته نشد زیرا اکثر سربازان آمریکایی توانستند قبل از برخورد موشک ها وارد پناهگاه ها شوند اما ۱۰۹ سرباز آمریکایی دچار ضربه مغزی شدند.

ژنرال مک کنزی

 

 

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در این گفت و گو مدعی شد: آن موشک ها در ده متری اهداف خود اصابت کردند. کاری که ایرانی ها در سه تا پنج سال گذشته انجام داده اند، این است که یک پلتفرم بسیار توانمند موشک بالستیک ساختند.

مک کنزی همچون دیگر مقامات آمریکایی ادعاهای واشنگتن علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را تکرار کرد و مدعی شد رییس جمهوری ما گفته است که آنها یک سلاح اتمی نخواهند داشت.

این مقام ارشد نظامی آمریکا با بیان اینکه دیپلمات ها در این زمینه پیشتاز هستند و هدایت امور را در دست دارند، لفاظی های همیشگی آمریکا درباره سایر طرح هایش را تکرار کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.