شرکت آمریکایی مایکروسافت ادعا کرد که هکر‌های مرتبط با ایران شرکت‌های حوزه فناوری‌های دفاعی آمریکایی و اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش جماران؛ شرکت آمریکایی مایکروسافت ادعا کرد که هکر‌های مرتبط با ایران شرکت‌های حوزه فناوری‌های دفاعی آمریکایی و اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند.

بنا بر اطلاعیه مایکروسافت، «مرکز اطلاعات تهدیدات مایکروسافت» دسته تهدیدات جدید را که «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» عنوان شده است، برای نخستین بار در اواخر ژوئیه ۲۰۲۱ شناسایی و رصد آن را آغاز کرد.

مایکروسافت می‌گوید که این هکرها همچنین روی مبادی ورودی در خلیج فارس و یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی که حضور تجاری در خاورمیانه دارند، متمرکز بوده است.

به گفته مایکروسافت، برخی از اقدامات هکرها موفقیت آمیز بوده است و آنها توانسته‌اند به کمتر از ۲۰ سامانه نفوذ کنند.

مایکروسافت می‌گوید حساب‌های کاربری آفیس۳۶۵ که بخش «احراز هویت چندعاملی» (multifactor authentication) را فعال کرده بودند علیه نوعی عملیات کشف رمز حساب‌ها مقاوم بودند.

این اطلاعیه می‌گوید که دسته تهدیدات «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» شماری از شرکت‌های صنایع دفاعی که در زمینه تولید رادارهای نظامی، فناوری پهپادی، سامانه‌های ماهواره‌ای، و سامانه‌های واکنش فوری ارتباطاتی با آمریکا، اتحادیه اروپا، و دولت اسرائیل همکاری دارند، هدف قرار داد.

همچنین مشتریان سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی و تجزیه تحلیل فضایی نیز هدف این هکرها بوده‌اند.

به گفته مایکروسافت چنین فعالیتی احتمالا «از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران» پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت همچنین ارزیابی کرده است که این اقدام از تلاش دولت ایران برای ردیابی سازمان‌های امنیتی دشمنانش و ترابری دریایی در خاورمیانه، پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت در این اطلاعیه هشدار داده است که با توجه به حملات سایبری و نظامی گذشته ایران علیه اهداف کشتیرانی و دریایی، فعالیت اخیر موجب افزایش خطرات موجود علیه شرکت‌های فعال در بخش‌های یاد شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1527917
  • منبع: انتخاب
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.