در جریان تذکر شفاهی در خصوص بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، نقدعلی نماینده خمینی شهر گفت: «کمیسیون نباید نظر مثبت و منفی بدهد» و قالیباف در پاسخ به وی گفت: «اعلام گزارش کمیسیون به معنای تصمیم‌گیری به‌جای نمایندگان نیست».

به گزارش جماران؛ نماینده خمینی شهر، گفت: کمیسیون‌های مربوطه انطباق برنامه گزینه پیشنهادی را با سیاست‌های کلی بررسی و اعلام کنند؛ اینکه در گزارش‌ها قبولی یا ردی اعلام شده و در تبلت‌ها بارگزاری شده است با توجه به اصل ۸۵ قانون اساسی فی‌الواقع یک نوع تفویض است.

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر در جلسه علنی امروز مجلس طی تذکر شفاهی، گفت: بنده با وجود اینکه به عنوان موافق وزیر بهداشت ثبت‌نام کردم اما اخطار اصل ۱۱۰ را دارم و درخصوص بند دوازهم سیاست‌های کلی. درست است که آقای عین‌اللهی گفتند که از سال ۸۴ برنامه حمایتی از طب سنتی را کلید زدند اما نکته‌ای که در این خصوص وارد است کمیت بخشیدن است.

قالیباف در واکنش به این سخنان وی بیان کرد: شما اگر اخطار و تذکر آئین‌نامه‌ای به هیات رئیسه دارید، بفرمایید. نمی‌توانید در قالب تذکر به موافقت یا مخالفت بپردازید.

پس از این تذکر قالیباف، نقدعلی به ادامه سخنان خود پرداخت و اظهار داشت: براساس آنچه در ماده ۲۰۲ آئین‌نامه آمده و دیروز هم تذکر داده شد، کمیسیون‌های مربوطه انطباق برنامه گزینه پیشنهادی را با سیاست‌های کلی بررسی و اعلام کنند؛ اینکه در گزارش‌ها قبولی یا ردی اعلام شده و در تبلت‌ها بارگزاری شده است با توجه به اصل ۸۵ قانون اساسی فی‌الواقع یک نوع تفویض است.

وی خاطرنشان کرد: اعلان نظر مثبت یا منفی کمیسیون ذهنیت ایجاد می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سخنان نقدعلی، گفت: همینطور که اشاره کردید کمیسیون انطباق برنامه‌ها با سیاست‌های بالادستی و سوابق فرد را مورد بحث قرار می‌دهند و به اطلاع می‌رسانند.

وی ادامه داد: آن نکته که گفتید، اگرچه در تبلیت‌ها بارگزاری شده است اما در اینجا مطرح نمی‌شود، همچنین اعلام گزارش به این معنا نیست که به جای نمایندگان تصمیم بگیرند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.