علم‌الهدی با بیان اینکه اشرف غنی مزدور آمریکا بود اشرف غنی به عنوان یک مزدور آمریکایی بر مردم افغانستان مسلط شد، افزود: طالبان بداند با زور و سرنیزه نمی‌شود به عنوان اسلام بر مردم حکومت کرد.

به گزارش جماران؛ به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: نمایندگان مجلس وزیری را که می‌خواهند تائید کنند با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست و با آن الگو، وزیر را ارزیابی نکنند. با الگوی بیانیه گام دوم بررسی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در مراسم نمازجمعه امروز مشهد ادامه داد: نمایندگان مجلس وزیری را که می‌خواهند تائید کنند با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست و با آن الگو، وزیر را ارزیابی نکنند. با الگوی بیانیه گام دوم بررسی کنند.

حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم امام رضا (ع) سخنرانی کرد.

اشرف غنی به عنوان یک مزدور آمریکایی بر مردم افغانستان مسلط شد

وی  با اشاره به مسائل افغانستان خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از عزیزان افغانستانی در شهر ما زندگی می‌کنند و نمی‌توانیم نسبت به مسئله افغانستان بی‌تفاوت باشیم؛ در مسئله افغانستان سه مسئله وجود دارد؛ نکته اول اینکه عامل اصلی شکست فاحش آمریکا بعد از 20 سال اشغال افغانستان بود. آمریکا در جریان جهانخواری و استکبار شکست خورد و از افغانستان نیروهایش را خارج کرد و از عراق و منطقه نیز باید خارج شود و آمریکا رو به اضمحلال است و جهانخواری‌اش رو به نابودی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: با گذاشتن عده‌ای مزدور و عده‌ای سرباز جنگ نیابی به عنوان داعش در افغانستان، آمریکا چیزی از پیش نمی‌برد؛ مردم قهرمانی که بعد از 20 سال اشغال آمریکا را خارج کردند از پس مزدورهای سیاسی و جنگ نیابتی نیز برمی‌آیند و آنچه مسلم است اینکه آمریکا در این برهه شکست خورد.

علم الهدی گفت: طالبان باید بداند حکومت اسلامی غیرمردمی محقق نمی‌شود؛ حکومت اسلامی باید مردمی باشد و با زور و سرنیزه نمی‌شود به عنوان اسلام بر مردم حکومت کرد.حکومت پیامبر نیز با پذیرش مردمی بود. نکته دیگر اینکه جریان کفر نمی‌تواند به نفع مردم افغانستان باشد. یک سلسله جریانهای سیاسی وارد فعالیت شدند که وابسته به غرب بودند و اگر بنا باشد پیروز شوند و به غرب نگاه کنند، به سر مردم افغانستان همان خواهد آمد که در این 20 سال توسط آمریکایی‌ها آمد؛ اشرف غنی به عنوان یک مزدور آمریکایی بر مردم افغانستان مسلط شد. جریان غربگرا بخواهد در افغانستان مسلط شود همان سرنوشت دوران تسلط آمریکاست.

تایید صلاحیت وزیران

وی خاطرنشان کرد: هفته آینده، هفته برگزاری تائید وزرای پیشنهادی ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی است؛ مقارن با هفته دولت این دولت با تائید مجلس وزرایش قطعی می‌شود. برحسب اعلام آقای رئیس جمهور، این دولت دولت تحول مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وزرا باید جهادی کار کنند؛ این دولت؛ دولتی نیست که در پشت میز وزارت، وزیرش تکیه کند؛ وزیر باید پابه پای رئیس جمهور بدود و فعالیت جهادی داشته باشد و بدون چشمداشت به پول و حقوق گزاف و رانت. فقط باید بدود و کار کند. آقایان وزرا حاضرند یک چنین وزارتی را عهده‌دار شوند؟ اگر حاضر نیستند از اکنون بازگردند.

علم‌الهدی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز وزیری را که می‌خواهند تائید کنند با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست و با آن الگو، وزیر را ارزیابی نکنند. با الگوی بیانیه گام دوم بررسی کنند؛ مسئله قوی یا ضعیف بودن وزیر در اتاق وزارت مطرح نیست بلکه این قوت و ضعف در دویدن و فعالیت جهادی باید بررسی شود. مردم توان تحمل دولتی را ندارند که وزیر در وزارتخانه باشد و از زیر دستش اختلاسگران میلیاردی بیرون بیایند. مردم به این دولت رای دادند چون رئیس جمهور جهادی و جهادگر بود و نمونه عملی‌اش را در قوه قضائیه دیدند. وزیر نیز باید در این خط انتخاب شود. ضعیف بودن و قوی بودن وزیر براساس فضای مجازی ملاک نباشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.