ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که از روز دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مردادماه را تعطیل اعلام کند.

به گزارش جماران؛ بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از روز دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل اعلام شد.

تعطیلات کرونایی از دوشنبه 25 مردادماه 1400 در کشور آغاز خواهد شد.

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، از دوشنبه 25 مرداد الی شنبه 30 مرداد تعطیلی سراسری در کشور اعمال می‌شود.

ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ مرداد تعطیل سراسری است. این در حالی است که تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ مرداد به دلیل تاسوعا و عاشورا تعطیل رسمی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ممنوعیت تردد از فردا ساعت 12 ظهر اعمال می‌شود و تا بامداد شنبه ششم شهریور ادامه دارد.

در تعطیلی پنج روزه، بانک‌ها هم تعطیل خواهند بود.

 

وزارت بهداشت: مشاغل گروه‌‌‌‌‎های ۲ تا ۴ در مناطق قرمز باید تعطیل شوند

"جهانپور" مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: محدودیت‌ مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی نیاز به مصوبه جدید ندارد و بر اساس مصوبه قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا، هر زمان که شرایط شهرها قرمز و نارنجی شود، باید محدودیت‌‌‌‌‎ها اعمال شود.

 محدودیت‌‌‌‌‎ها و تصمیمات جدید درباره کنترل کرونا امروز اعلام می‌‌‌‌‎شود؛ اما مسئله تصویب محدودیت برای مشاغل نیست، بلکه مشکل عدم اجرای محدودیت‌‌‌‌‎هاست.

 

 

مصوبات ستاد ملی کرونا در جلسه امروز- شنبه

اجرای دستور العمل ها و حمایت از کادر درمان

ایجاد عزم همگانی و ملی و اقناع افکار عمومی با تبیین واقعیت های موجود در کشورهای مختلف. جهان با بهره گیری از فضای رسانه ای کشور و گروه های مرجع، برای همراهی و همکاری هر جه بهتر جهت اجرای دستورالعمل ها و مصوبات ستاد ملی.

پرداخت معوقات و مطالبات کادر بهداشت و درمان بصورت ویژه و با قید اولویت با تامین اعتبار از ناحیه سازمان برنامه و بودجه و سهم دانشگاه های از محل خدمات بیمه ای.

پیگیری ترمیم منابع انسانی کادر درمان با استفاده از ظرفیت های هلال احمر، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی بسیج با همکاری بین بخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هلال احمر، ستاد کل نیروهای مسلح و بسیج.

تسریع در اجرای واکسیناسیون عمومی با افزایش واردات و تولید و کوتاه کردن فرایند انجام کار، به گونه ای که واردات ۶۰ میلیون دوز واکسن در اسرع وقت انجام شود.

داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی بین داروخانه های بیشتری توزیع شود، به گونه ای که مردم در ۴۸ ساعت آینده و بعد از آن بتوانند بدون دغدغه و بدون تشکیل صف، داروهای مورد نیاز را تهیه نمایند.

سازمان ها، ادارات ، اصناف و تمام بخش های دولتی و خصوصی سازوکار لازم برای کاهش مراجعات مردمی را با بهره گیری از فضای دیجیتال، عملی و اجرایی نمایند.

اجرای دستورالعمل های بهداشتی، اعم از استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، تعطیلی تجمعات و ... بصورت جدی پیگیری و با قاطعیت اجرا و نظارت شود.

اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری نیروهای مسلح و بسیج با جدیت پیگیری شود.

حمایت از اصناف

 تهیه بسته حمایتی جدید برای اصناف و کسب و کارهایی که بیشترین خسارت را از محل شیوع بیماری متحمل شده اند بحث و تصمیم گیری شد.

بر اعمال نظارت قاطع و جدی بر تعطیلی اصناف و مشاغل همچون رستوران ها و قهوه خانه ها، تالارهای پذیرایی ، سالن های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته ، شهربازی و باغ وحش ها ، پارک ها و تفرجگاه ها ،نمایشگاه های عمومی و تخصصی و .. در شهرهای قرمز و نارنجی تاکید شد.

با توجه به تصمیم گیری برای تعطیلی ادارات عمومی و خصوصی و اصناف و مشاغل از روز دوشنبه ۲۵ مردادماه تا شنبه ۳۰ مرداد ماه، همه مشاغل به جز گروه یک مشاغل طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های بیماری کرونا تعطیل خواهند بود.

هیات هاى عزادارى

بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزاداری در اماکن سربسته تاکید شد و همچنین دسته روی و جابجایی هیأت ها ممنوع اعلام شد.

اعمال محدودیت شدید در تردد حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی و نظارت دقیق بر اجرای این ممنوعیت مورد تاکید جدی قرار گرفت.

کلیه مجوزهای صادره برای تردد ها از سوی دستگاه ها باطل شده است. 

نیروی انتظامی موظف شد با جدیت و قاطعیت نسبت به مسدود کردن ورودی و خروجی شهرها و جلوگیری از هرگونه تردد بین استانی اقدامات لازم را از ساعت ۱۲ روز یکشنبه تا نیمه شب جمعه ۵ شهریورماه  اقدام کند.

حجم ویدیو: 4.76M | مدت زمان ویدیو: 00:02:37
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.