ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد که در خصوص موضوع زندانیان هیچ توافقی وجود ندارد و چنانچه ایران واقعا به دنبال نشان دادن حرکت انسان‌دوستانه است، تنها کافی است که این زندانی‌ها را آزاد کند!

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از اظهارات «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران درباره دور جدید مذاکرات وین و نقش آمریکا در به تاخیر انداختن «تبادل زندانیان»، مدعی شد که این مواضع، تلاش برای فرافکنی و شانه خالی کردن از پذیرش مسئولیت بن‌بست جاری در مذاکرات است.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از اظهارات «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران درباره دور جدید مذاکرات وین و نقش آمریکا در به تاخیر انداختن «تبادل زندانیان»، مدعی شد که این مواضع، تلاش برای فرافکنی و شانه خالی کردن از پذیرش مسئولیت بن‌بست جاری در مذاکرات است.

ند پرایس همچنین در بیانیه‌ای مدعی شد که در خصوص موضوع زندانیان هیچ توافقی وجود ندارد و چنانچه ایران واقعا به دنبال نشان دادن حرکت انسان‌دوستانه است، تنها کافی است که این زندانی‌ها را آزاد کند.

معاون سیاسی وزیر خارجه و رئیس هیأت ایران در مذاکرات برجام در توئیتی تأکید کرده بود که مذاکرات وین باید منتظر روی کار آمدن دولت جدید در ایران بماند.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «در شرایطی که روند دموکرات انتقال قدرت در پایتخت ما در حال انجام است، در دوره انتقالی به سر می‌بریم. واضح است که مذاکرات وین باید منتظر روی کار آمدن دولت جدید ایران باشد. این اقتضای هر دموکراسی است».

عراقچی ادامه داد، «لازم است آمریکا و انگلیس این مسأله را درک کرده و پیوند زدن یک تبادل انسانی- که آماده اجرا است- با برجام را متوقف کنند. قرار دادن این تبادل به عنوان گروگان اهداف سیاسی، باعث از دست دادن هر دوی آنها می‌شود. اگر آمریکا و انگلیس به تعهدات خود در چارچوب توافق عمل کنند، ۱۰ فرد زندانی از همه طرف‌ها می‌توانند همین فردا آزاد شوند».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.