قالیباف رییس مجلس با بیان اینکه «قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» دقیقا در حال اجراست»، تاکید کرد: «اطلاعات دوربین‌ها به آژانس داده نمی‌شود».

به گزارش جماران؛ رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک نماینده تاکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها دقیقا در حال اجراست و اطلاعات ضبط شده هیچ گاه به آژانس داده نخواهد شد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکری خطاب به رئیس مجلس با اشاره به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و تامین منافع ملی (مصوب آذر 1399) اظهار داشت: در قانون اقدام راهبردی سه ماه به آژانس بین المللی انرژی اتمی فرصت داده شده و این فرصت یک ماه دیگر هم تمدید شد اما حالا سه روز است که این فرصت تمام شده و خودمان باید از حیثیت مصوبه مجلس دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: آیا شورای عالی امنیت ملی در این باره تصمیمی گرفته که ما از آن مطلع نیستیم؟!

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به سؤال نماینده مردم محلات و دلیجان اظهار داشت: در خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و وظایف آژانس انرژی اتمی قبلا هم تذکر داده‌ام و الان هم تاکید می‌کنم که پس از گذشت مدت زمان سه ماهه هیچ چیز دیگری تمدید نشده و پس از آن هم هیچ کدام از اطلاعاتی که ضبط شده هیچ وقت به آژانس داده نخواهد شد و در اختیار جمهوری اسلامی باقی خواهد ماند.

رئیس مجلس تصریح کرد: این قانون مصوب مجلس است و دقیقا در حال اجراست.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.