بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که چنانچه ایران به چرخش سانتریفیوژهای پیچیده‌تر در سطح بالاتر ادامه دهند، به مرحله‌ای می‌رسیم که بازگشت به پارامترهای اصلی برجام، به طور عملی دشوارتر می‌شود.

به گزارش جماران؛ وزیر خارجه آمریکا گفت که پیشرفت در برنامه هسته‌‌ای ایران، شرایط برای بازگشت به برجام را دشوارتر خواهد کرد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفت که پیشرفت در برنامه هسته‌‌ای ایران، شرایط برای بازگشت به برجام را دشوارتر خواهد کرد.

وی گفت که چنانچه ایران به چرخش سانتریفیوژهای پیچیده‌تر در سطح بالاتر ادامه دهند، به مرحله‌ای می‌رسیم که بازگشت به پارامترهای اصلی برجام، به طور عملی دشوارتر می‌شود.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این در گفت‌وگو با «ژان ایو لودریان» همتای فرانسوی خود نیز گفت که هنوز «اختلافات جدی» با ایران به قوت خود باقی است.

وی افزود که مقطعی وجود دارد که در آن بازگشت به استانداردهای برجام کار دشواری خواهد بود؛ ما هنوز به این مقطع نرسیده‌ایم و نمی‌توانم تاریخی برای آن تعیین کنم ولی نسبت به وجود آن آگاهی دارم.

وزیر خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که چنانچه این کشور سانتریفوژهای پیچیده‌تری به کار گرفته و درصد غنی‌سازی اورانیوم را هم بالا ببرد، به شکل خطرناکی به تولید سلاح هسته‌ای نزدیک می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.