مشکل نیروگاه بوشهر، نقص فنی بود که باعث شد چند روزی از مدار خارج شود و بعد از تعمیرات مجدد به مدار بازگردد. پیش بینی می شود این نیروگاه حدود 3 تا 4 روز برق نداشته باشد تا بعد از تعمیرات اساسی مجدد به مدار بازگردد.

به گزارش جماران؛ سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص خارج شدن نیروگاه اتمی بوشهر از شبکه برق توضیحاتی را ارائه داد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خارج شدن برق نیروگاه بوشهر از مدار گفت: در واقع مشکل نیروگاه بوشهر، نقص فنی بود که باعث شد چند روزی از مدار خارج شود و بعد از تعمیرات مجدد به مدار بازگردد.

او ادامه داد: پیش بینی می شود این نیروگاه حدود 3 تا 4 روز برق نداشته باشد تا بعد از تعمیرات اساسی مجدد به مدار بازگردد.

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: با توجه به پیش بینی افزایش دما در اغلب نقاط کشور و تداوم آن تا پایان این هفته، همچنین محدودیت‌های ایجاد شده در بخش تولید به دلیل تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می‌انجامد، از هموطنان درخواست می‌کنیم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در این شرایط، نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعت‌های ۱۲ تا ۱۸ اقدام کنند.

رجبی مشهدی در خصوص اینکه آیا در کشور خاموشی‌ها باتوجه به از مدار افتادن این نیروگاه افزایش پیدا می‌کند یا خیر؟ اضافه کرد: به هر حال تلاش می‌کنیم محدویتی انجام نشود و این قطعا کار دشواری است چرا که این نیروگاه هم کمکی به شبکه برق کشور می‌کند توصیه ما فقط کاهش و مصرف بهینه به هموطنان است

او تاکید کرد: ما برنامه‌ای برای خاموشی در کشور نداریم، ولی اگر افزایش باری صورت گیرد محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.