ظریف در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان، بر ضرورت برگزاری گفت‌وگوهای بین الافغانی تأکید کرد.

به گزارش جماران؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با عبدالله عبدالله در آنتالیا ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان، بر ضرورت برگزاری گفت‌وگوهای بین الافغانی تأکید کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا در این شهر حضور دارد، (پنجشنبه) با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان، بر ضرورت برگزاری گفت‌وگوهای بین الافغانی تأکید کرد.

عبدالله عبدالله نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های سازنده جمهوری اسلامی ایران، آخرین وضعیت تحولات افغانستان را تشریح کرد.

آنگونه که ظریف در بدو ورود به آنتالیا اعلام کرد روز شنبه قرار است نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان درباره همکاری سه کشور برگزار شود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین امروز با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق دیدار و گفت‌وگو کرد و قرار است فردا هم ضمن شرکت در این نشست با برخی مقامات شرکت کننده از جمله «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز دیدار کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.