نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آمریکا چگونه به توافق برجام بر می گردد، جواب داد: «آنطور که من آن را درک کردم، ایالات متحده آمریکا به محض لغو تحریم هایش علیه ایران و برقراری توافق به برجام می پیوندد.»

به گزارش جماران؛ ایرنا نوشت: «میخاییل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت : «ایالات متحده آمریکا به محض لغو تحریم هایش علیه ایران به توافق هسته ای (برجام) می پیوندد.

اولیانوف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آمریکا چگونه به توافق برجام بر می گردد، جواب داد: «آنطور که من آن را درک کردم، ایالات متحده آمریکا به محض لغو تحریم هایش علیه ایران و برقراری توافق به برجام می پیوندد.

پنجمین دور کمیسیون مشترک برجام به دنبال بیش از یک هفته گفت‌وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، چهارشنبه شب هفته گذشته در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین وضعیت گفت و گوها پرداختند.

همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت و گوها در روزهای آتی با هدف یافتن راه حل هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفت و گوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت کرده و مذاکرات ظرف روزهای آتی مجددا از سر گرفته شود.

بر اساس این گزارش جلسه بعدی کمیسیون توافق هسته ای ایران قرار است در ۱۱ ژوئن ( ۲۱ خرداد) برگزار شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.