سعید جلیلی عضو شورای‌عالی امنیت ملی به عنوان داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد

سعید جلیلی در آخرین روز ثبت نام انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری. عکس: فارس، مهدی مریزاد

به گزارش جماران؛ سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید دوقطبی‌های کاذب جای رویکردهای اصلی را بگیرد، گفت: امروز مسائلی مانند اشتغال و اینکه چگونه می‌شود تحریم‌ها را برطرف کرد بسیار مهم است

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز و پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در آستانه یک انتخابات مهم هستیم، گفت: این تصمیم برای  ۴ سال کشور مهم است چرا که در ۸ سال گذشته کارهای بسیار غلطی در کشور انجام شد که فشارها را بر مردم افزایش داد.

وی افزود: امیدوارم عرصه اقناع مردم برای برنامه‌ها باشد و من فکر می کنم مردم ما خودشان باید فضای انتخابات را رعایت کنند.

جلیلی تصریح کرد: رقابت‌ها در این عرصه مهم است و از آن مهمتر پاسخ‌هایی است که داده می شود. فضای انتخابات نباید جایی باشد که مسائل فرعی جای مسائل اصلی را بگیرد و امروز مسائلی مانند اشتغال و اینکه چگونه می‌شود تحریم‌ها را برطرف کرد بسیار مهم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نامزدها باید برنامه های خود رابه مردم اعلام کنند و بگویند چه برنامه هایی در این زمینه دارند. در این انتخابات نباید لفاظی‌ها به مسائل اصلی مردم برتری پیدا کند چون نمایش نمی‌تواند جای کار اصلی را بگیرد چرا که اگر ما به کار نرسیم، نمایش تبدیل به کار می شود که برای مردم سودی ندارد.

این داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: در فضای انتخابات نباید کسانی با حرف‌های سست و تمایلات مقطعی فضای انتخابات را از مسیر اصلی خارج کنند. در ۴ سال آینده نباید حرکت کشور به شکلی باشد که کشور پیشرفتی نداشته باشد از این رو باید در عرصه انتخابات به یک رویکرد دقیق برسیم.

جلیلی گفت: مردم باید خودشان فضای انتخابات را اداره کنند و نباید اجازه دهند که دوقطبی‌های کاذب جای رویکردهای اصلی را بگیرد و مردم باید بدانند ما در پیش رو نکات بسیاری داریم اما مهم این است که  نامزدهای انتخاباتی بدانند که ما برای ۴سال آینده کدام مسائل را اولویت قرار می دهیم و اختیارات و مسئولیت ها چیست.

وی افزود: کسی که می‌خواهد  ۴ سال آینده کشور را اداره کند باید نقشه راه مهمی داشته باشد. در سال  ۹۲ و ۹۶ما برنامه‌هایی داشتیم اما نشد از این رو امیدواریم این ناامیدی ها دوباره تکرار نشود و انشاءالله اداره کشور با قوت ادامه داشته باشد.

جلیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه مهم ترین اقدامی که در صورت ریاست جمهوری انجام دهد، چیست گفت: اشتغال که نتیجه بیکاری فکری، مسکن و بی‌اثر شدن تحریم‌های مهم‌ترین مسائل موجود در کشور است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که عرصه انتخابات عرصه حضور نامزدها است، خاطرنشان کرد: جبهه انقلاب و کسانی که با هم همسو هستند سعی می‌کنند با هم باشند و ما باید ۴ سال آینده برنامه داشته باشیم

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.