رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور گفت: هم ما و هم شورای نگهبان قانونی عمل کردیم. شورای نگهبان بنا بر ابلاغیه سیاست‌های کلی انتخابات شرایطی را لحاظ کرده که متولی اکثر آن‌ها خود شورای نگهبان و متولی سه مورد آن وزارت کشور است.

به گزارش جماران؛ وزیر کشور گفت: از داوطلبانی که پروتکل‌های بهداشتی و قوانین را رعایت کردند تشکر می‌کنم.

عبدالرضا رحمانی فضلی با حضور در خبرنگاران گفت: امروز روز سوم ثبت‌نام است و تا دیروز آخر وقت دوستان ما در وزارت کشور ۱۳۰ نفر را ثبت نام کردند. 

وزیر کشور گفت: از داوطلبانی که پروتکل‌های بهداشتی و قوانین را رعایت کردند تشکر می‌کنم.

وی درباره ابلاغیه جدید شورای نگهبان گفت: هیچ ابهامی در روند ثبت نام نیست،  هم شورای نگهبان قانونی اقدام کرده است و هم ما قانونی اقدام کرده‌ا‌یم.

وزیر کشور تاکید کرد: قانون انتخابات نه لغو و نه اصلاح شد و در ماده ۵۵ و ۵۹ قانون انتخابات این موضوع آمده که ماده ۵۹ دست ما را باز گذاشته که این مدارک و ویژگی ها را از داوطلبان بخواهیم.

 رحمانی فضلی گفت: مدارک را رتبه بندی شده تحویل شورای نگهبان می دهیم. مقرر شده تا حرکت عظیمی مانند انتخابات را با تدبیر و هماهنگی حل کنیم.

وزیر کشور گفت: شورای نگهبان با توجه به سیاستگذاری‌های کلی نظام شرایط برای تفسیر رجل سیاسی مذهبی در نظر گرفته که ما هم در کنار آن این مدارک مانند تحصیلات، گواهی عدم سو پیشینه و سابقه مدیریتی را  تحویل می‌گیریم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.