«آناتولی تاکاچوک»، افسر اطلاعات بازنشسته دوران شوروی سابق گفت که موضوع تروریستی بودن حادثه فاجعه‌بار در نیروگاه چرنوبیل جدی شده است، بنابراین هرگونه اطلاعات با دقت بررسی شد.

به گزارش جماران؛ ژنرال بازنشسته اطلاعاتی با اشاره به احتمال تروریستی بودن حادثه فاجعه‌بار نیروگاه چرنوبیل بر بازنگری دقیق اطلاعات تاکید کرد.

ایلنا به نقل از نووستی نوشت: «آناتولی تاکاچوک»، افسر اطلاعات بازنشسته دوران شوروی سابق گفت که موضوع تروریستی بودن حادثه فاجعه‌بار در نیروگاه چرنوبیل جدی شده است، بنابراین هرگونه اطلاعات با دقت بررسی شد.

وی افزود: «ما از بسیاری از افرادی که شاهد پدیده‌های غیرمعمول بوده‌اند، بازجویی کرده‌ایم. ما می‌توانیم به‌طور غیرمستقیم در مورد مداخله انسان در این حادثه صحبت کنیم. لازم بود که به همه این اظهارات توجه و درباره آن‌ها تحقیق شود.»

به گفته این ژنرال اطلاعاتی، تمام تاریخچه نیروگاه چرنوبیل از ابتدای ساخت آن مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد که در یک بازه زمانی طولانی مدت بسیاری از تخلفات صورت گرفته هنگام ساخت نیروگاه چه در زمینه فناوری و چه از نظر کیفیت مواد استفاده شده از طریق وزارتخانه مربوطه و اطلاعات به مقام‌های مسکو ابلاغ شده بود.

وی گفت: «نتیجه تحقیقات انجام شده تاکید کرد که علت فاجعه به عملکرد اشتباه  شیفتی باز می‌گردد که در زمان حادثه در واحد چهارم نیروگاه مشغول به کار بوده است.»

تاکاچوک با بیان اینکه واحد مذکور، راکتور را به وضعیتی سوق داده بود که انفجار در آن حتمی بود، تاکید کرد: «نظم و انضباط کارگران ایستگاه بسیار ضعیف بود و از سوی آن‌ها کوتاهی صورت گرفت.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.