سازمان برنامه و بودجه به این ادعای نمایندگان مجلس که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، واکنش نشان داد و یادآور شد: «تغییرات جداول قانون بودجه ١۴٠٠ را رییس مجلس به رییس جمهوری ابلاغ کرده است».

به گزارش جماران؛ سازمان برنامه‌وبودجه کشور اعلام کرد: «پس از ابلاغ قانون بودجه ١۴٠٠ در تاریخ ٢٧ اسفند سال گذشته از مجلس به دولت، جداول بودجه ١۴٠٠ نیز طی نامه‌ای از سوی رییس مجلس در تاریخ ٢۵ فروردین ماه به رییس جمهور ابلاغ شده است. 

هیات رییسه مجلس جداول لایحه بودجه ١۴٠٠ را در نامه‎ای از سوی معاونت تقنینی مجلس به معاون پارلمانی دولت ارایه داد. اما جناب آقای حسینعلی امیری پاسخ دادند که قانون بودجه باید رسما در نامه‎ای از سوی رییس مجلس به رییس جمهوری ابلاغ شود و چنین هم شد.

در نامه رییس مجلس به رییس جمهوری تغییرات در جداول بودجه به دولت ابلاغ شده است. سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان علت و ماهیت این تغییرات نبوده و صرفا به عنوان مجری قانون خود را ملزم به اجرای آن می‌داند.

همواره ارتباط نمایندگان دولت و سازمان برنامه و بودجه تا پایان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی است و بعد از آن این ارتباط قطع می‎شود. در جریان بررسی احکام، ارقام و جداول بودجه ١۴٠٠ نیز همین گونه بوده است.»

گفتنی است که بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.