حسین مرعشی نوشت: قانون روشن است و اختیارات آن عیان. اما اینکه مجلس یازدهمی‌ها در اقدامی مثل رویکرد دیروزشان بحث شکایت از رئیس‌جمهور به قوه قضاییه را مطرح می‌کنند حکایت از آن دارد که جمعی در تلاشند تا از هر فرصتی برای رودررویی و کشمکش سیاسی و جناحی استفاده کنند.

به گزارش جماران؛ حسین مرعشی عضو حزب کارگزاران سازندگی درباره شکایت مجلس از حسن روحانی نوشت: نتیجه عدم‌مشارکت مردم در انتخابات اسفند 98به تصاحب اکثریت مجلس از سوی تفکر و افرادی منجر شده است که به جای گره‌گشایی از مسائل مردم و کشور مدام بازی‌های بچگانه طراحی می‌کنند.

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در یادداشتی در روزنامه همشهری درباره شکایت مجلس از حسن روحانی رئیس جمهور نوشت: در بحث ابلاغ قوانین مصوب مجلس از سوی قوه مجریه در قانون اساسی پیش‌بینی‌های لازم صورت‌ گرفته است. تصور می‌کنم در زمان ریاست‌جمهوری بنی‌صدر بود که به‌دلیل بی‌توجهی او در مقام رئیس قوه مجریه به مصوبات مجلس وقت در بازنگری قانون اساسی این اختیار به اختیارات رئیس قوه مقننه اضافه شد که اگر دولت طی 10 روز از اجرای قانون مجلس سر باز زد یا به هر دلیلی ابلاغ آن را به تعویق انداخت، رئیس مجلس رأساً می‌تواند وارد میدان شود و خود قانون را از طریق اعلام در روزنامه رسمی ابلاغ کند؛ ابلاغی که دولت را ملزم به اجرای آن خواهد کرد.

همانطور که از اختیارات مجلس و در راس آن رئیس مجلس در قانون اساسی بر می‌آید، مجلس در دفاع از مصوباتش نیازی به جنجال‌آفرینی یا ماجراجویی ندارد. قانون روشن است و اختیارات آن عیان. اما اینکه مجلس یازدهمی‌ها در اقدامی مثل رویکرد دیروزشان بحث شکایت از رئیس‌جمهور به قوه قضاییه را مطرح می‌کنند حکایت از آن دارد که جمعی در تلاشند تا از هر فرصتی برای رودررویی و کشمکش سیاسی و جناحی استفاده کنند.

 

گویی می‌خواهند رقیب را تمام و کمال به گوشه رینگ هدایت کنند

 

 متأسفانه در شرایطی که اولویت‌های اساسی کشور پرداختن به امور و دغدغه‌های مردم است و مشکلات معیشتی و اقتصادی بر دوش مردم سنگینی می‌کند و نیازمند همراهی، هماهنگی و همدلی قوا با هم برای چاره‌جویی از این مشکلات است جمعی در خانه ملت و به نام مردم به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که ماحصلش جز افزایش هزینه‌های جناحی نیست. این جمع متأسفانه در آستانه انتخابات به‌گونه‌ای گام بر می‌دارند و رفتار می‌کنند که گویی می‌خواهند رقیب را تمام و کمال به گوشه رینگ هدایت کنند.

 

به راه انداختن بازی‌های بچگانه می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد

 

البته این روند یعنی به راه انداختن بازی‌های بچگانه برای حاشیه‌سازی‌های مکرر و جنجال‌آفرینی بی‌ثمر از سوی مجلس اگرچه با هدف جلب توجه افکار عمومی و تخریب رقیب انتخاباتی صورت می‌گیرد اما می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

به این معنا که مردم در لابه‌لای این رفتارهای هیجانی و جناحی حاشیه سازان  متوجه شوند نتیجه عدم‌مشارکت جدی‌شان در انتخابات اسفند 98به تصاحب اکثریت مجلس از سوی تفکر و افرادی منجر شده است که به جای گره‌گشایی از مسائل مردم و کشور مدام بازی‌های بچگانه طراحی می‌کنند و به همین دلیل عزمشان را جزم می‌کنند که با مشارکت در انتخابات سطح افراد انتخابی را بالاتر ببرند

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.