حناچی، شهردار تهران در جریان بازدید از پروژه‌های منطقه ۱۸ با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره بندی در توافقنامه میان ایران و چین درباره تامین واگن قطار شهری برای ۱۰ کلانشهر ایران، گفت: این بند به پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه میان ایران و چین لحاظ شد. شهرداری پیشنهاد سرمایه‌گذاری چین در خط متروی ۱۰ کلانشهر را مطرح کرد.

به گزارش جماران؛ شهردار تهران اعلام کرد: به پیشنهاد شهرداری تهران، در توافقنامه میان ایران و چین، بند مربوط به سرمایه‌گذاری چین در خط متروی ۱۰ کلانشهر ایران لحاظ شد.

پیروز حناچی، شهردار تهران در جریان بازدید از پروژه‌های منطقه ۱۸ با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره بندی در توافقنامه میان ایران و چین درباره تامین واگن قطار شهری برای ۱۰ کلانشهر ایران، گفت: این بند به پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه میان ایران و چین لحاظ شد. در واقع زمانی که نشست‌های مقدماتی برای این توافقنامه طی می‌شد و دولت نظرات دستگاه‌های مختلف را دریافت می‌کرد، شهرداری پیشنهاد سرمایه‌گذاری چین در خط متروی ۱۰ کلانشهر را مطرح کرد.

او ادامه داد: البته روابط با چین در زمینه قطار شهری، کاری است که انجام می‌شد و همکاری چینی‌ها در توسعه خط مترو تهران را داشتیم و عمدتا در بخش تجهیزات و واگن‌ها همکاری‌های گسترده داریم. در این توافقنامه هم این بند برای حمایت از  ۱۰ کلانشهر کشور که شبکه حمل و نقل ریلی در آنها وجود دارد، آمده است.

شهردار تهران درباره پروژه‌های منطقه ۱۸ تهران نیز گفت: امروز رخدادهای خوبی در مناطق ۱۷ و ۱۸ در حال وقوع است، گلنگ محور قطار تهران- تبریز که در دی ماه زده شد، با سرعت در حال اجراست و امیدواریم به یک حوزه وسیع برای بالا بردن کیفیت منطقه بدل شود. قطار تهران- تبریز تا شهریور ۱۴۰۰ به مراحل قابل قبولی برای شهروندان خواهد رسید و رخداد خیلی بزرگی است؛ چراکه در مقیاس طراحی شهری شاید یکی از بزرگترین طراحی شهرهای جهان تلقی می‌شود و با همکاری راه آهن و وزارت راه و شهرسازی و دولت در حال انجام است. این پروژه که ۱۵ سال متوقف بود، حالا  هم ایمن می‌شود و هم ظرفیتی برای شبکه ریلی مناطق ۱۷ و ۱۸ ایجاد می‌کند.

حناچی در ادامه درباره بازدید از پروژه بیمارستان طبی کودکان دو که توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) محسوب می‌شود، اظهار کرد: این پروژه توسط خیران ساخته می‌شود و شهرداری هم به سهم خود کمک کرده است تا به واسطه این اقدام مثبت، سرویس و خدمات بهتری به مردم محروم جنوبی شهر ارایه ‌شود. در کنار همکاری برای ساخت بیمارستان که همه مراحل آن قانونی بوده و مجوزهای لازم را دریافت کرده است، شهرداری انشعابی از خط سه مترو به منطقه ۱۸ گرفته است که سعی شده در نزدیکی بیمارستان باشد.

شهردار تهران به دیگر پروژه منطقه ۱۸ با عنوان «پروژه بهار» اشاره کرد و توضیح داد: دسترسی اصلی در منطقه ۱۸ در برخی نقاط بسیار ضعیف است و با دسترسی‌هایی که اتصال منطقه جاده مخصوص کرج را به کمربندی‌های جنوبی منطقه آزادگان متصل می‌کند، دسترسی‌های این منطقه هم مناسب خواهد شد. این بهترین کمکی است که می‌توان در بهبود کیفیت منطقه انجام داد چراکه با ایجاد دسترسی‌های مناسب، امکان سرمایه‌گذاری‌های بعدی هم فراهم می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1503179
  • منبع: پایگاه خبری شهر
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.