جواد امام، درباره اخباری مبنی بر دلخوری محمدرضا عارف از اصلاح‌طلبان و نهاد اجماع‌ساز و احتمال حضور مستقل در انتخابات، اظهار کرد: من چنین برداشتی از اظهارات اخیر عارف ندارم. باید این نکته را در نظر گرفت اصلاح‌طلبانی که قصد کاندیداتوری داشته باشند، بدون پشتوانه و نظر نهاد اجماع ساز و کار سختی پیش رو دارند.

به گزارش جماران؛ خبرآنلاین نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به احتمال حضور عارف در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: افرادی که قصد حضور در انتخابات داشته باشند، نمی‌توانند عضو نهاد اجماع ساز شوند.

عدم حضور محمدرضا عارف در نهاد اجماع ساز و گلایه‌های او از اصلاح‌طلبان شائبه قهر و دلخوری عارف از جریان اصلاحات را رقم زده است. 

بر همین اساس، جواد امام، درباره اخباری مبنی بر دلخوری محمدرضا عارف از اصلاح‌طلبان و نهاد اجماع‌ساز و احتمال حضور مستقل در انتخابات، اظهار کرد: من چنین برداشتی از اظهارات اخیر عارف ندارم. باید این نکته را در نظر گرفت اصلاح‌طلبانی که قصد کاندیداتوری داشته باشند، بدون پشتوانه و نظر نهاد اجماع ساز و کار سختی پیش رو دارند. آنها یا باید مستقل در انتخابات شرکت کنند یا پشتیبانی جریان‌های دیگر را با خود داشته باشند.

وی گفت: کاندیدایی نمی‌تواند اعلام کند که من اصلاح‌طلب هستم، اما با جبهه اصلاح‌طلبان و سی‌ویک حزب اصلاح‌طلب خداحافظی کرده و با آنها کاری ندارم. عارف هم چنین حرفی نزده است. او سه دوره ریاست شورای عالی را داشته است و بعید می دانم چنین دیدگاهی داشته باشد.

 

جواد امام

 

امام خاطرنشان کرد: عارف اگر بنای حضور در انتخابات داشته باشد، نمی‌تواند ریاست نهاد اجماع‌ساز را عهده دار شود، زیرا در آیین نامه نهاد اجماع‌ساز تصریح شده است کسانی که بخواهند کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، خبرگان و ریاست جمهوری شوند، باید از شورا خارج شوند. در مجموع من برداشت دلخوری عارف از نهاد اجماع ساز را ندارم.

وی در پایان گفت: آیین‌نامه و اساسنامه نهاد اجماع‌ساز نهایی شده و انتخاب نهایی هیات‌رییسه و کمیته‌ها هم انجام شده است و بعد از نهایی شدن هیات‌رییسه کمیته‌ها، در روزهای پیش رو به بحث انتخابات ورود می کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.