پاپ فرانسیس دیدار ویژه ای با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر برای بحث درباره مسائل کاستن از افراط گرایی، رد نفرت، گسترش ارزش های صلح و حمایت از ساکنان مناطق آزادشده به ویژه ساکنان دشت نینوا، موصل و شهرهای مجاورهمسایه - که به دنبال اقدامات تروریستی باندهای تروریستی داعش در آن زمان آواره شدند- خواهد داشت.

به گزارش جماران؛ به نقل از العالم، سفیر عراق در واتیکان جزئیات دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی این کشور را تشریح کرد.

رحمن العامری سفیر عراق در واتیکان در گفت وگو با «الصباح» عراق که امروز (یکشنبه) منتشر شد، گفت: پیام بزرگ دیدار پاپ از عراق، حمایت از راههای گفت وگو بین ادیان است زیرا پاپ تمایل به تقویت گفت وگو و همزیستی مشترک بین همه اقشار دینی خواه بین کلیساهای برادر یا از طریق روابط اسلامی – مسیحی دارد.

وی افزود: پاپ فرانسیس دیدار ویژه ای با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر برای بحث درباره مسائل کاستن از افراط گرایی، رد نفرت، گسترش ارزش های صلح و حمایت از ساکنان مناطق آزادشده به ویژه ساکنان دشت نینوا، موصل و شهرهای مجاورهمسایه - که به دنبال اقدامات تروریستی باندهای تروریستی داعش در آن زمان آواره شدند- خواهد داشت.

سفیر عراق درباره پیشبرد رایزنی سیاسی در عراق گفت: پاپ فرانسیس پیامی را برای دنبال کردن مسیرهای صلح، گفت وگو، برادری و همکاری سازنده بین سیاستمداران مختلف عراق به منظور اعتمادسازی دوباره و بازگرداندن روحیه امید در میان همه عراقی ها و به ویژه جوانان- پس از سالها جنگ علیه گروههای تروریستی - خواهد فرستاد.

سفیر عراق در واتیکان اظهار داشت: سفر پاپ فرانسیس تاثیر زیادی در ادامه کار کمیته عالی دائمی گفت وگوی ادیان جمهوری عراق و واتیکان خواهد داشت و این فرصتی برای تشویق اصلاحات سیاسی و ثبات کشور است.

وی افزود: به احتمال زیاد، سند صلحی بین آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس - مانند سند برادری انسانی که در ابوظبی با شیخ الازهر امضا شد- امضا شود، که اجازه تحکیم روابط اعتماد متقابل بین همه اقشار را می دهد و بستر همکاری مساجد و کلیساها را فراهم می کند تا (با هم) همکاری کرده و به حفظ ارزشهای صلح، بالا بردن ارزشهای شناخت متقابل، برادری انسانی، همزیستی مشترک و تحکیم خرد، عدالت و احسان دعوت کنند.

پاپ طبق برنامه قرار است ۵ تا ۸ مارس (۱۵ تا ۱۸ اسفند) به عراق سفر کند. پاپ ژان پل دوم رهبر اسبق کاتولیک‌های جهان در سال ۲۰۰۰ میلادی قصد سفر به شهر «اور» را داشت که با توجه به وضعیت سیاسی عراق موفق به بازدید از این کشور نشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.