قرار است یک هیات نظامی از جمهوری اسلامی ایران در سطح ناظر در این رزمایش شرکت کند. هدف اصلی رزمایش دریایی اَمَن انجام اقدامات جمعی و هماهنگ برای حفظ امنیت و ثبات در دریا و تقویت توانمدی‌ها برای پاسخ به تهدیدات موجود اعلام شده است.

به گزارش جماران؛ هفتمین سری از رزمایش چندملیتی نیروی دریایی پاکستان موسوم به "اَمَن-۲۰۲۱" قرار است با حضور ۴۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در سواحل «کراچی» در جنوب این کشور برگزار شود.

نیروی دریایی پاکستان روز شنبه اعلام کرد که رزمایش بین المللی "اَمَن" با شعار "ائتلاف برای صلح" به میزبانی نیروی دریایی پاکستان از ۱۱ تا ۱۶ فوریه در کراچی آغاز می‌شود.

گفته می‌شود که ۴۵ کشور در هفتمین سری رزمایش چندملیتی امن-۲۰۲۱ حضور خواهند داشت.

براساس این گزارش، قرار است یک هیات نظامی از جمهوری اسلامی ایران نیز در سطح ناظر در این رزمایش شرکت کند.

نیروی دریایی پاکستان افزود: برخی کشورها با ناوها و نیروی رزمی خود در این رزمایش حاضر خواهند شد و برخی دیگر نیز به صورت هیات و اعزام نماینده شرکت خواهند کرد.

براساس این گزارش، هدف اصلی رزمایش دریایی اَمَن انجام اقدامات جمعی و هماهنگ برای حفظ امنیت و ثبات در دریا و تقویت توانمدی‌ها برای پاسخ به تهدیدات موجود اعلام شده است.

در بهمن ماه ۱۳۹۵ جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این رزمایش دعوت شد و هیاتی از نیروی دریایی ارتش کشورمان در سطح ناظر در این رزمایش حضور یافت.

رزمایش دریایی 'امن' هر دوسال یک بار برگزار می‌شود، این رزمایش از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و در آن انواع تجهیزات دریایی و نظامی پاکستان و توان رزمی آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.