امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس گفت: مجلس انقلابی نیز خواهان موضوع شفافیت است و درخواست ما نیز در اولویت قراردادن این موضوع است و اگر این درخواست به نتیجه برسد و زودتر به قانون تبدیل شود، مردم می‌توانند در جریان مذاکرات هیات وزیران نیز قرار بگیرند.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شواری اسلامی با اولویت طرح شفافیت آراء نمایندگان موافقت کردند.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با پیشنهاد «احمد امیرآبادی فراهانی» عضو هیات رییسه مجلس مبنی برای اولویت قرار دادن طرح شفافیت آراء نمایندگان با ۱۵۴ رای موافق، ۵۴ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۳۸ نماینده حاضر موافقت کردند.

عضو هیات رییسه مجلس در توضیح این پیشنهاد گفت: پیش از این، پیشنهاد طرح شفافیت در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بحث و بررسی شده بود و امروز ۵۰ نفر از امضاء کنندگان درخواست دارند اولویت قرار دادن طرح شفافیت آرا نمایندگان را دارند.

وی ادامه داد: مجلس انقلابی نیز خواهان موضوع شفافیت است و درخواست ما نیز در اولویت قراردادن این موضوع است و اگر این درخواست به نتیجه برسد و زودتر به قانون تبدیل شود، مردم می‌توانند در جریان مذاکرات هیات وزیران نیز قرار بگیرند.

امیرآبادی تصریح کرد: بسیاری از صحبت‌های  انجام شده که در جلسه شورای اقتصادی و هیات وزیران انجام می‌شود و رانت هایی در این جلسات وجود دارد که بایدمردم در جریان این مذاکرات نیز قرار بگیرند.

عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: بر همین اساس درخواست نمایندگان این است که طرح شفافیت نمایندگان در دستور کار قرار بگیرد و خواسته ما این است که قانون جامع وشفاف برای مجلس وهم برای قوه مجریه در نظر گرفته شود تا مردم نیز از رانت‌های اطلاعاتی باخبر شوند.

ادامه دارد...

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.