تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تاکید کرد که کشورمان طرحی برای انجام مذاکره با دولت جدید بایدن ندارد و در انتظار نخستین گام از سوی بایدن در برداشتن تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ۲۰۱۵ است.

به گزارش جماران؛ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد توپ برجام اکنون در زمین آمریکاست و این دولت جدید واشنگتن است که باید تصمیم بگیرد آیا قصد دارد سیاست ورشکسته دولت قبلی خود را ادامه دهد یا اینکه صفحه جدید باز کند.

مجید تخت روانچی در گفت و با شبکه  ان بی سی آمریکا گفت: توپ در زمین آمریکا است . این آمریکا بود که در سال ۲۰۱۸ در دوره دولت ترامپ میز مذاکره را ترک کرد. حالا هم این واشنگتن است که باید تصمیم بگیرد که آیا قصد دارد سیاست ورشکسته دولت قبلی خود را ادامه دهد یا اینکه می خواهد صفحه جدیدی باز کند.

تخت روانچی تاکید کرد: به محض اینکه انها به تعهدات خود عمل کنند، ایران بارها اعلام کرده است که به تعهدات کامل خود باز خواهد گشت.

تخت روانچی  گفت که ایران طرحی برای انجام مذاکره با دولت جدید بایدن ندارد و در انتظار نخستین گام از سوی بایدن در برداشتن تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ۲۰۱۵ است.

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید که تهران تاکنون گفت و گویی با دولت بایدن نداشته است. از زمان بر سرکار آمدن بایدن تاکنون هیچ گونه مکالمه ای بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران طرحی برای گشایش مذاکرات مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق یک میانجی احتمالا از سوی دولت سوئیس  دارد، گفت: ما هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم.

تخت روانچی با بیان اینکه ایران عجله ای برای گفت و گو با واشنگتن ندارد، گفت: این به آمریکا مربوط  می شود که چه تصمیمی بگیرد ، ما عجله ای در این زمینه ندرایم.

وی در پاسخ به سوالی درباره ترور سردار سلیمانی همچنین تاکید کرد که  جنایت ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: تنها حرف کافی نیست، باید شاهد اقدام از طرف آمریکایی باشیم.

روانچی در بخش دیگری  از این مصاحبه گفت: ما آماده تبادل جامع تمامی زندانیان یا بازداشتگان بین طرفین هستیم و این یک پیشنهاد ساده و روشن است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل همچنین گفت که رئیس جمهوری سابق آمریکا، ترامپ، «بازی بسیار خطرناکی را با ترور ژنرال قاسم سلیمانی آغار کرد»؛ وی  در پایان گفت؛ «ما این را گفته ایم که این موضوع نمی تواند بدون مجازات  بماند، این موضع ما است».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.