یک عضو ارشد حماس گفت دیدار اول با حاج قاسم پس از گرفتن پست وزارت خارجه در سال 2006 بوده به گونه ای که به چند کشور از جمله ایران آمده و با وزیر امور خارجه و چندین مسئول ایرانی نیز دیدار داشته که آخرین دیدار نیز با سردارقاسم سلیمانی بوده است.

به گزارش جماران؛ به نقل از العالم، محمود الزهار یکی از فرماندهان جنبش حماس فلسطین ، فرمانده شهید سردار قاسم سلیمانی را درستکار و مرد عمل توصیف کرد.

«محمود الزهار» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در گفتگوی اختصاصی با شبکه العالم به مناسبت نزدیک شدن به سالروز شهادت فرمانده بزرگ قاسم سلیمانی گفت دیدار اول با حاج قاسم پس از گرفتن پست وزارت خارجه در سال 2006 بوده به گونه ای که به چند کشور از جمله ایران آمده و با وزیر امور خارجه و چندین مسئول ایرانی نیز دیدار داشته که آخرین دیدار نیز با سردارقاسم سلیمانی بوده است.

وی افزود: دیدار با احمدی نژاد رئیس جمهوری وقت نیز مثبت بود که از وی درخواست هایی داشتیم که من را به قاسم سلیمانی ارجاع دادند.

محمود الزهار گفت: در این دیدار گفتیم مشکل اساسی ما حقوق کارمندان و خدمات اجتماعی و کمک هایی بود که باید به مردم می دادیم زمانی که پس از موفقیت در انتخابات ما را محاصره کرده بودند.

 

محمود الزهار

 

این عضو ارشد حماس تصریح کرد: حاج قاسم فورا درخواست ما را پاسخ داد به گونه ای که روز بعد باید سفر می کردم 22 میلیون دلار در چمدان های فرودگاه دیدم.

وی افزود: قرار بود مبلغ بیشتری پرداخت شود اما ما 9 نفر بودیم که نمی توانستیم بیش از این حمل کنیم زیرا هر ساک 40 کیلو گنجایش داشت از این رو من احساس کردم وی صادق و مرد عمل بود که می توانست از عهده کارها به خوبی بربیاید و مسئولیت های زیادی نیز داشت.

الزهار افزود: وی یک روز پس از درخواست کمک دولت فلسطین در غزه، نیازهای اساسی نوار محاصره شده غزه از سوی رژیم صهیونیستی را تامین کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.