گروسی مدیر کل آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: تاکنون ما هیچ نشانه ای از فشار و یا محدودیت همکاری ایرانی ها با آژانس دریافت نکرده ایم.

به گزارش جماران؛ به نقل از تسنیم، مدیر کل آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد: تا کنون نشانه‌ای دال بر کاهش همکاری‌های ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی دریافت نکرده‌ایم.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه با توجه به درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای پایان دادن به بازرسی های آژانس به عنوان واکنشی به ترور دکتر محسن فخری زاده گفت: تا کنون هیچ نشانه ای درباره خروج ایران از بازرسی از تاسیسات هسته ای اش دیده نشده است.

گروسی تاکید کرد: "ما هیچ نشانه ای از فشار و یا محدودیت همکاری آن ها ( ایرانی ها) با آژانس دریافت نکرده ایم."

وی تاکید کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم این اتفاق رخ خواهد داد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: این اولین بار نیست که نمایندگان پارلمان در ایران چنین اظهار نظرهایی را ایراد می کنند.

وی با تاکید بر اینکه آژانس این گرفتاری و مشکل ایجاد شده ( ترور شهید فخری زاده ) را درک می کند در عین حال گفت که کاهش، جلوگیری و یا توقف همکاری با آژانس بین المللی به نفع هیچ کس و بخصوص ایران نیست.

گروسی تاکید کرد: «ما ادامه می‌دهیم و امیدواریم که در مورد آن‌ها (ایرانی‌ها) اینگونه باشد و همانطور که گفتم من هیچ نشانه‌ای مبنی تغییر رفتار دریافت نکرده‌ام.»

وی بازرسی از تاسیست هسته ای ایران را برای اطمینان حاصل کردن جهان خارج از ماهیت این برنامه ها ضروری دانسته و تاکید کرد: آن ها ( ایرانی ها ) برنامه هسته ای بسیار بزرگی دارند که از نظر بازرسی به بیشترین کارها نیاز دارد. بدون این بازرسی ها بی ثباتی ها در منطقه بیشتر می شود.

گروسی همچنین با اعلام اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی از هر گونه خشونتی بیزار است گفت: ما یک سازمان بین المللی برای صلح و امنیت هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.