امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری بر پیگیری تصویب ۲۵ لایحه دولت که از حیث عنوان یا ماهیت اقتصادی و معیشتی است، در مجلس شورای اسلامی تاکید دارند./ ایرنا

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت:  ۲۵ لایحه از لوایح ارائه شده از سوی دولت به مجلس اقتصادی و معیشتی است و ما خواستار تصویب این لوایح در مجلس شورای اسلامی هستیم.

حسینعلی امیری روز سه شنبه در جلسه شورای معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی که در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد بر نقش معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در راستای تعامل و تفاهم میان دولت و مجلس تاکید کرد و افزود: رییس جمهوری همواره تعامل دولت و مجلس را امری ضروری و مهم در راستای پیشبرد اهداف و سیاست‌های دولت و گره گشایی از مشکلات و مسائل جامعه می‌داند. حوزه پارلمانی دولت هم همواره با نگاه دقیق و کارشناسانه تلاش کرده در راستای تعامل دولت و مجلس حرکت کند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با تاکید بر این که پیگیر و خواستار تصویب لوایح دولت در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه های معیشتی و اقتصادی هستیم، گفت: بدنه کارشناسی دولت توانایی تهیه لوایح کارشناسانه و مبتنی بر واقعیت‌ها را دارد و از طرف دیگر ارتباط گسترده در مناطق مختلف کشور با مردم توسط دولت امکانپذیر است بنابراین تصویب لوایح می‌تواند در راستای مشکلات جامعه در عرصه‌های مختلف اثربخش باشد.

امیری افزود: در چند ماه پایانی دولت باید مصمم و منسجم برعهدی که با مردم در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت بسته‌ایم و انتظاری که آنها از ما دارند باشیم و گام‌های موثر برداریم و تحقق این امر مستلزم تلاش مضاعف معاونین پارلمانی در فراهم کردن بستر لازم برای تعامل با مجلس است.

وی با بیان این که بنا به نظر مبنایی شورای نگهبان طرح‌های قانونی که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه می‌شود، نباید بار مالی داشته باشد، گفت: در تهیه و پیشنهاد طرح‌ها باید به این موضوع توجه شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: رییس جمهوری بر پیگیری تصویب  ۲۵ لایحه دولت که از حیث عنوان یا ماهیت اقتصادی و معیشتی است، در مجلس شورای اسلامی تاکید دارند و ضروری است که معاونین پارلمانی در این راستا حضور فعالانه تری در مجلس داشته باشند.

امیری گفت: معاونین پارلمانی در تبیین دستاوردهای دولت جهت تنویر افکار عمومی و تقویت اعتماد و امید در جامعه به عنوان سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی که از دستاوردهای مهم نظام است حضور فعالانه داشته باشند.

 رییس سازمان انرژی اتمی در این جلسه به نقش معاونین پارلمانی اشاره کرد و گفت: معاونین پارلمانی به عنوان حلقه واسط قوه مجریه و مقننه نقش مهمی ایفا می‌کنند و تحقق این نقش نیاز به دانایی، بینش و اطلاعات وسیع دارد.

علی اکبر صالحی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب گفت: تامین برق مطمئن برای نسل‌های آینده و ایجاد زمینه اقتدار برای ملتی که از این صنعت برخوردار است از وجوه متمایز صنعت انرژی هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه امروز اگر کشورهایی احساس نگرانی می‌کنند به دلیل نقش این صنعت در ایجاد اقتدار است، گفت: جمهوری اسلامی همواره حرکت در مسیر صلح و دوستی با احترام متقابل با کشورهای مختلف را مدنظر دارد.

در ادامه معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.