مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص چشم‌انداز دولت آینده آمریکا در قبال ایران مدعی شد: «برای ایران بسیار دشوار خواهد بود که از مذاکره با ایالات متحده خودداری کند.»

به گزارش جماران؛ ایلنا به نقل از اسپوتنیک نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا با تاکید بر این‌که ایرانی‌ها تمایلی ندارند که اکنون با ایالات متحده مذاکره کنند، گفت که تهران خواستار پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات پیش رو است.

«رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا با تاکید بر این‌که ایرانی‌ها تمایلی ندارند که اکنون با ایالات متحده مذاکره کنند، گفت که تهران خواستار پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات پیش رو است.

وی امروز -جمعه- در مجمع امنیتی «آسپن» مدعی شد که پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا در انتخابات سوم نوامبر، منجر به سیاست سختگیرانه آمریکا در قبال ایران خواهد شد.

اوبراین در ادامه مواضع‌ بی‌اساس خود، در خصوص چشم‌انداز دولت آینده آمریکا در قبال ایران گفت: «برای ایران بسیار دشوار خواهد بود که از مذاکره با ایالات متحده خودداری کند. ایرانی‌ها نمی‌خواهند اکنون با ما مذاکره کنند.  در تهران منتظرند ببیند چه اتفاقی در انتخابات خواهد افتاد».

 وی مدعی شد که تهران ترجیح می‌دهد «جو بایدن» کاندیدای دموکرات‌ها که پیش از این تصمیم خود را برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کرده بود، در انتخابات پیروز شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.