رئیس شورای شهر تهران گفت: تکمیل خطوط مترو ۱۰ الی ۱۲ سال طول می‌کشد، اما امیدوارم با استفاده از روش tod این فرایند کمتر شود.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز صحن با حضور رابط شورایاران شهرراری منطقه ۲۲ کار را آغاز کرد. درباره کلیه مسائل منطقه صحبت کردند و اعضا خیلی جدی سوالاتی را مطرح و پیشنهاداتی را دادند و امیدوارم شهرداری به این پیشنهادات توجه کنند و شاهد پیشرفتی در آن باشیم.

او ادامه داد: انتخاب ذی حسابان را نیز در دستور کار داشتیم و از آنجایی که صلاحیت افراد مطرح است و اعضاء حساس هستند و ما چون در انتخابات شرکت می‌کنیم و زیر سوال می رویم، باعث شده اعضا حساسیت بیشتری داشته باشند که نکند حقی ناحق شود.

او درخصوص کلنگ زنی خط ده مترو و ضمانت تامین بودجه آن گفت: کلنگ زنی خط ده، تامین منابع براساس tod است. این خط مبتنی بر پهنه t است که مبتنی بر استفاده از حمل و نقل عمومی است و به طول ۴۰ کیلومتر از مناطق برخوردار تهران عبور می کند.

هاشمی گفت: هر ایستگاه بیش از هزار تا دو هزار میلیارد هزینه دارد و اگر برمبنای tod که شهرداری قول داده است می‌تواند هزینه خود را تامین کند و امیدوارم این ذهنیت در شهرداری وجود داشته باشد و بتوانند با این راه هزینه خطوط دیگر را نیز تامین کند.

هاشمی درخصوص فرایند تکمیل آن گفت: تکمیل خطوط مترو ده تا دوزاده سال طول می کشد. امیدوارم با استفاده از روش tod این فرایند کمتر شود.

او درخصوص پاسخ احمد توکلی مبنی بر فرستادن نماینده به شهرداری گفت: دراین‌ باره صحبت نمی‌کنم، با ایشان صحبت کردم و خودمان قضیه را پیش می بریم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.