نایب رئیس جمنا گفت: اصولگرایان با نام شورای ائتلاف وارد انتخابات 1400 می‌شوند و جمنا هم یکی از تشکیل‌دهندگان شورای ائتلاف خواهد بود.

به گزارش «جماران» مهدی چمران، نایب رئیس جمنا در واکنش به اینکه حضور افراد مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات 1400 تا چه اندازه می‌تواند وحدت این جریان سیاسی را به چالش بکشد؟ گفت: در آغاز دوره‌ عده‌ای کاندیدا می‌شوند چرا که از اول نمی‌شود همه با هم یکی شوند، قاعدتا تعدادی خود را آماده می‎کنند، باید با این تعداد جلو رفت تا ان‌شاءالله به وحدت رسید.

این چهره اصولگرا افزود: فعلا مشخص نیست چه کسی قرار است بیاید و به این ترتیب نیست به کسی گفته شود در انتخابات کاندیدا شود و به دیگری بگویند، کاندیدا نشود، همه آزاد هستند و می‌توانند خود را کاندیدا کنند که در نهایت از طریق سازوکاری بشود به وحدت رسید.

چمران در واکنش به اینکه حضور چهره‌های مختلف از جریان اصولگرا در انتخابات نشان دهنده چالش وحدت در این جریان نیست، گفت: در ابتدا عده‌ای نام نویسی می‌کنند که اتفاقا تعداد بالایی را شامل می‌شوند، همچنان که در دوره‌های گذشته حدود 26 نفر از شخصیت‎های صاحب نام کاندیدا شدند که از میان آنها به یک نفر، رسیدند. بنابراین این دوره هم به همین صورت خواهد بود.

این فعال سیاسی در رابطه با نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات 1400 خاطرنشان کرد: در این دوره برنامه‌ریزی به این صورت است که اصولگرایان با نام شورای ائتلاف در انتخابات 1400 شرکت خواهند کرد و جمنا هم یکی از تشکیل‌دهندگان شورای ائتلاف خواهد بود.

نایب رئیس جمنا در واکنش به اظهارات فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، مبنی بر اینکه «چهار نفر در مسجد جمع می‌شوند و اسمش را جمنا می‌گذارند» گفت: کدام مسجد؟! مسجد باشد که خیلی خوب است ممکن است فکر از مسجد شروع شده باشد اما به این صورت نبود و تعدادی از احزاب با هم ائتلاف کردند، مرامنامه‌ای امضا کردند و جمنا را تشکیل دادند، عده دیگری هم به این جمع اضافه شدند که تشکیلات خود را در استان‌ها گسترش دادند و برنامه را اجرا کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.