منتظری در مورد اغتشاشات، گفت: عده ای از این فرصت استفاده کردند. دشمن حدود دو سال برنامه ریزی کرده تا جامعه را به هم بریزد، اما مردم به مجرد اینکه فهمیدند مسئله اعتراض به بنزین نیست، صفشان را از اغتشاش گران جدا کردند.

به گزارش جماران؛ دادستان کل کشور گفت: ما طالب این نیستیم که پرونده ای اضافه کنیم، اما وقتی یک قاضی یا مدیر دچار فساد می شود، به حق مردم انتظار دارند که دستگاه قضا به عنوان دستگاهی که وظیفه اش برخورد با مفسد است، برخورد کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری عصر امروز (چهارشنبه) در سفر خود به اصفهان و در شورای اداری شهرستان خمینی شهر با تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع)، اظهار کرد: خمینی شهر، شهری که پرچم بیش از ۲۳۰۰ شهید بر آن برافراشته است و امیدواریم با عنایت و دعای این شهدا بتوانیم با پاسداری از خون آنها به وظایف و تکالیفی که امروز تحت نظام جمهوری اسلامی داریم، ادای تکلیف کنیم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر بدانیم و باور کنیم که روزی باید در برابر عدل الهی جوابگو باشیم، جور دیگری عمل می کنیم. اگر کسی این باور را داشته باشد در مدیریتش کوتاهی نمی کند.

وی با اشاره به نهج البلاغه، گفت: نهج البلاغه دریایی از نکات برای ما مسئولان است. ما پیرو مکتب علی(ع) هستیم. این ضعف ها و آسیب ها بخش قابل توجه اش به مدیران بر می گردد، همچنین برای نظام جمهوری اسلامی زیبنده نیست که بشنویم فلان مسئول به علت فساد مالی یا اخلاقی دستگیر شده است.

منتظری خطاب به مدیران، گفت: ما طالب این نیستیم که پرونده ای اضافه کنیم، اما وقتی یک قاضی یا مدیر دچار فساد می شود، به حق مردم انتظار دارند که دستگاه قضا به عنوان دستگاهی که وظیفه اش برخورد با مفسد است، برخورد کند.

وی با استناد به آیات قرآن در برخورد با فساد، افزود: در روش و منش امیرالمومنین برخورد با کارگزاران فاسد جدی بوده است. این به ما می آموزد که راه چگونه است. منشور مدیریت کشور و شهر را از زبان علی(ع) باید بشنویم.

وی فرصت خدمت به مردم را گرانبها دانست و اظهار کرد: چهل سال است که ملت نشان داده در مقاطع حساس چگونه مقاومت کرده است. این حضور مردم، اخلاص و جانفشانی آنها و تبعیت از ولی فقیه است که هر گاه دشمن دسیسه ای کرد، همچون کوهی استوار مقاومت می کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: آنچه موجب شد دشمن طی هشت سال سرمایه گذاری در جنگ ناتوان بماند، فرماندهی امام بزرگوار و تبعیت مردم از وی و مقاومت ملت بود، البته دشمن هنوز دست از توطئه بر نداشته است و با تمام توان با میدان آمده است.

وی به حوادث اخیر لبنان و عراق اشاره کرد و افزود: هدف ایران است. آنها دنبال این هستند که دو ملت مسلمان ایران و عراق را از هم جدا کنند، اما مردم هوشیار هستند. حضرت علی(ع) فرمود: مرد میدان جنگ هیچگاه خوابش نمی برد و این از ویژگی های ملت ایران است.

منتظری در خصوص حوادث اخیر کشور، گفت: مردم به حق به وضعیت اقتصادی اعتراض داشتند. بخشی از مشکلات حوزه اقتصاد به تحریم ها و بخشی به سوءمدیریت ها برمی گردد، اما نکته قابل توجه اینجاست که این کشور آنقدر توانایی دارد که اگر مدیریت درستی داشته باشیم ملت و کشور می توانند از این گرداب نجات پیدا کنند.

دادستان کل کشور علت تشدید مشکلات اقتصادی را سوء مدیریت ها دانست و اظهار کرد: قیمت سوخت باید هدفمند می شد. مجلس قانون را وضع کرده بود، اما ایراد ما به مجلس این است که چرا به اجرای قانون نظارت نداشتید؟

وی افزود: اگر افزایش قیمت بنزین یک شیب ملایم داشت مردم خود را با این شیب هماهنگ می کردند. باید همه شرایط را برای مردم توضیح می دادند. مردم با استدلال و منطق موضوع را می پذیرفتند.

حجت الاسلام منتظری در مورد اغتشاشات، گفت: عده ای از این فرصت استفاده کردند. دشمن حدود دو سال برنامه ریزی کرده تا جامعه را به هم بریزد، اما مردم به مجرد اینکه فهمیدند مسئله اعتراض به بنزین نیست، صفشان را از اغتشاش گران جدا کردند.

وی با تشکر از نیروهای امنیتی و انتظامی، گفت: در حوادث این چنینی،برخی برنامه شان این بود که با وسایل آتش افزا ایجاد ناامنی کنند، اگر مامورین انتظامی و امنیتی ورود پیدا نمی کردند شهر اصفهان را نابود کرده بودند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.