سردار رمضان شریف با اشاره به راهبردهای رسانه ای دشمن در مقابله با ایران، تصریح کرد: دشمن سعی دارد از انقطاع نسلی مردم نهایت استفاده را ببرد و اینطور به نسل حاضر القا کند که شکل گیری انقلاب اسلامی از ابتدا اشتباه بود و اکنون نیز نباید از ولی فقیه زمان پیروی کرد. آنان سعی دارند با این اقدامات مردم را پشیمان کنند و نظام اسلامی را در ذهن مردم ناکارآمد جلوه دهند.

به گزارش جماران؛ معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در جریان حوادثی که بدنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور بوقوع پیوست، ظرف مدت کوتاهی بیش از ۷۰۰ شعبه بانک آتش زده شد، بیش از ۵۰ فروشگاه بزرگ غارت شد.

سردار رمضان شریف در همایش رسانه انقلابی و یادواره اولین شهید مسئول روابط عمومی کل سپاه در استان مرکزی، اظهار کرد: از زمان شروع انقلاب اسلامی ایران، دو گفتمان بزرگ شرقی و غربی بر همه جهان سیطره داشت و هرکسی در هر نقطه ای از زمین که قرار داشت، پیرو یکی از این دو گفتمان به حساب می آمد. این گفتمان‌ها به قدری قدرتمند بودند که در برخی از سرزمین ها، منجر به تفکیک جغرافیایی و افزایش فاصله بین عموم جامعه می شدند.

وی با بیان اینکه امام راحل (ره) با بنیان گذاری انقلاب اسلامی ایران گفتمان سومی را در سطوح مختلف جهانی مطرح کرد، افزود: گفتمان امام تماما برگرفته از قرآن و اهل بیت بود، اما در دوران قبل از انقلاب اسلامی ایران، کمتر به آن توجه می شد و دو گفتمان سابق همچنان بر اقصی نقاط جهان سلطه داشتند. برخی از افراد که غالبا دشمنی دیرینه ای هم با جمهوری اسلامی ایران دارند، در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی همواره درصدد بودند مانع اوج گیری این گفتمان انقلابی شوند و از این طریق، ایران را آماج حملات همه جانبه خود قرار دادند.

وی با تاکید بر اینکه در طول چندین سال گذشته هیچ کشوری به اندازه ایران بر روی بورس خبری دنیا تاثیرگذار نبوده است، تصریح کرد: اگر نگاهی به گذشته کشور داشته باشیم، متوجه می شویم گذشته کل کشور با همه شئونات آن در اختیار آمریکایی ها بوده است و در طول مدتی که آنها در ایران حضور داشته اند، بیش از ۱۳۰ هزار مستشار را در ابعاد مختلف جامعه روی کار آورده بودند. رفتار آمریکایی ها از گذشته تا به امروز یک کلید واژه مشترک داشته است و آن هم حضور آنان در ایران و کشورهای منطقه تنها برای غارت منابع نفتی بوده است.

سردار شریف، انتصاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را نعمت بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ترامپ در طول مدتی که روی کار آمده است، چهره و ماهیت واقعی آمریکا را به همه جهانیان نشان داده است و صراحتا و بدون پرده اعلام کرده است که حضور آمریکا در کشورهای منطقه تنها برای غارت منابع نفتی بوده است. هیچ کدام از اقدامات آمریکا در سال‌های گذشته بر اساس حقوق بشر و جامعه مدنی نبوده است و رفتار آنان به خوبی گویای اهدافیست که در سر می پرورانند.

معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در صورتی که ما راهبرد دشمن را در حوزه های مختلف ندانیم، نمی توانیم کار انقلابی انجام دهیم و به همین دلیل اصحاب رسانه باید علت اصلی دشمنی آمریکا با ایران را شناسایی کنند. همچنین اگر به مسائل جامعه جهانی به خوبی دقت کنیم، متوجه می شویم کسانی ادعای ملی گرایی می کنند که رفتارشان هیچ تناسبی با ادعایشان دارد و مردم بدانند که تنها شهدا ملی گرایان اصلی دفاع مقدس بودند و با رشادت های خود به ایران و ایرانی عزت دادند.

وی با اشاره به راهبردهای رسانه ای دشمن در مقابله با ایران، تصریح کرد: دشمن سعی دارد از انقطاع نسلی مردم نهایت استفاده را ببرد و اینطور به نسل حاضر القا کند که شکل گیری انقلاب اسلامی از ابتدا اشتباه بود و اکنون نیز نباید از ولی فقیه زمان پیروی کرد. آنان سعی دارند با این اقدامات مردم را پشیمان کنند و نظام اسلامی را در ذهن مردم ناکارآمد جلوه دهند.

سردار شریف بحرانی نشان دادن شرایط کنونی کشور را از دیگر راهبردهای رسانه ای دشمن برای مقابله با نظام اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: دشمن سعی دارد شرایط کشور را به مانند حضور در لبه پرتگاه و رو به موت نشان دهد و از این طریق ذهن مردم را برای ادامه عملیات روانی خود آماده کند. هرچند در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران گاها ناشی گری هایی هم وجود داشته است، اما در حال حاضر با وجود انباشت مدیریتی وتجربه این سال‌ها، هیچ بحران لاینحلی در جامعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ایجاد یأس و ناامیدی برای آینده، یکی دیگر از راهبردهای رسانه ای دشمنان است، تاکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین ۴۰ سال گذشته این انقلاب و تحلیل درستی از وضعیت موجود کشور و سایر کشورهای همجوار است که مقام معظم رهبری در آن به خوبی به لزوم حمایت مردم از انقلاب اسلامی ایران تاکید می کنند. مردم ما وقتی انقلاب کردند، شعارشان "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" بود و اکنون نمود این شعار و افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان در مقایسه با سال‌های گذشته به خوبی مشخص است.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن از گذشته تاکنون سرسوزنی از اهداف خود دست برنداشته است، اظهار کرد: در مسئله مدیریت مصرف سوخت صرف نظر از حواشی و جوانبی که درخصوص آن حرف هایی برای گفتن وجود دارد، اما دشمن سعی کرد با شبکه سازی و آموزش های تخصصی برای افراد خود و مشابهت سازی هایی که میان ایران و عراق و لبنان و ... انجام داد، از این فرصت سوء‌استفاده کند که مشاهده کردید ظرف مدت کوتاهی بیش از ۷۰۰ شعبه بانک آتش زده شد و بیش از ۵۰ فروشگاه بزرگ غارت شد و در کنار مصدومیت و کشته شدن تعدادی از مردم، بسیاری از اموال دولت و مردم خسارت دید.

معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اعتراضات اخیر مردم به معنای خروج از مسیر قانونی کشور نبود. همه این حواشی و اتفاقات صورت گرفته، ناشی از طرح و نقشه های دشمن و تجهیزات ویژه آنان بود که البته با حضور هوشمندانه مردم و مسئولین خنثی شد. این نقشه ها تمام جغرافیای ایران را هدف قرار داده بود که خوشبختانه تماما نقش برآب شد و فرموده های مقام معظم رهبری پس از برخی ناآرامی ها، آرامش را به کشور برگرداند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی ایران پهباد پیشرفته آمریکایی را هزاران تکه می کند و نفتکش انگلیسی را با وجود آن همه اسکورت نظامی در آب های خود توقیف می کند، طبیعی است دشمنان از هر زمانی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کنند و به دنبال کوچک ترین فرصتی برای انجام اقدامات تلافی جویانه خود هستند. پیروزی های اخیر نیروهای مقاومت و حزب الله در منطقه برای دشمن بسیار گران تمام شده است. دشمن در همین راستا سعی دارد به منظور پیاده سازی اهداف خود، بر روی نقاط ضعف کشور تمرکز کند.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن از انجام تهاجم خارجی و اقدام موثر علیه ایران ناامید شده است، گفت: بدون شک مقام معظم رهبری دلسوزترین فرد برای توده مردم و کشور است و هیچ کسی نمی تواند ادعا کند بیش از ایشان به فکر تحقق اهداف و ارزش های اسلامی جامعه است؛ هرچند گاها در طول تاریخ پیش می آید که عده ای علیرغم سابقه نه چندان خوبشان و برخی کج روی ها، دم از منافع ملت می زنند که در این موارد نیز مردم به خوبی از شرایط آگاهی دارند و زیر بار چنین حرف‌هایی نمی روند.

معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: رسانه ها باید خود واقعیمان و دشمن را به درستی بشناسند و زمان شناسی را در صدر امور خود قرار دهند.

وی بر لزوم افزایش سطح آگاهی مردم و سواد رسانه ای آنان در فضاهای مجازی تاکید کرد و افزود: با وجود اینکه سال‌هاست در کشور از سواد رسانه ای صحبت می شود، اما متاسفانه هنوز هم این مفهوم به خوبی برای مردم و حتی برخی از اصحاب رسانه جا نیفتاده است و دشمن هم برای رسیدن به اهداف خود دست روی این نقطه ضعف مردم گذاشته است. وقتی سواد رسانه ای در بین عموم یک جامعه افزایش می یابد، دشمن دیگر نمی تواند ذهن و روان مردم را به بازی بگیرد و پایبندی آنان را نسبت به ارزش ها و اعتقاداتشان سست کند.

سردار شریف با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور در حوزه های مختلف دفاعی، نظامی، علمی، اقتصادی و... در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و حتی گذشته خود، شرایط بسیار بهتری دارد، بیان کرد: متاسفانه امروزه فقدان پیوست رسانه ای در جامعه به خوبی احساس می شود و بعضا برخی از افکار منفی به صورت ناخواسته به مردم القا می شود. این خلاء در اکثر بخش های رسانه ای کشور وجود دارد و باید با وجود تهاجمات فرهنگی دشمنان، هرچه سریع تر پوشش داده شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از پیشکسوتان و خانواده شهدای روابط عمومی استان مرکزی تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.