در پاسخ به ادعای سازمان گزارشگران بدون مرز؛ سفارت ایران در لندن ادعاهای مطرح شده علیه بعید‌ی‌نژاد را رد کرده است.

به گزارش جماران؛ سفارت ایران ادعاهای مطرح شده از سوی سازمان گزارشگران بدون مرز علیه سفیر ایران در لندن را رد و اعلام کرد: بعیدی‌نژاد هرگز هیچ کسی را تهدید نکرده چه برسد به یک خبرنگار.

سفارت ایران در لندن در صفحه توئیترش با اشاره به ادعاهای مطرح شده علیه حمید بعیدی‌نژاد  نوشت: اتهامات مطرح شده علیه سفیر ایران در انگلیس توسط سازمان گزارشگران بدون مرز (RSF) و باز نشر آن توسط تعدادی از رسانه‌های غربی به طور قطع نادرست است و رد می‌شود. سفیر بعیدی‌نژاد هرگز هیچ کسی را تهدید نکرده چه برسد به یک خبرنگار.

سفارت کشورمان در توئیت دیگری ادامه داد: فقط بر این نکته تأکید می‌شود که تعدادی از ایرانیان که با میل باطنی خودشان به خارج از کشور رفته‌اند، آنهایی که ممکن است به عنوان خبرنگار از سوی شبکه‌های تحت حمایت خارجی استخدام شده یا نشده‌ باشند، به صورت فعال نظام حکومتی سرزمین مادری خود را تضعیف می‌کنند، این یک تهدید نیست: این یک واقعیت است.

لازم به توضیح است که سازمان گزارشگران بدون مرز اخیرا در گزارشی مدعی شده که سفیر ایران در لندن تهدیدهای نهادهای امنیتی را علیه روزنامه‌نگاران تکرار می‌کند و او را «سفیر تهدید» نامیده و از دولت انگلیس خواسته که به اقدامات او رسیدگی کند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.