مدیر پژوهشی مرکز مطالعات بین‌المللی دانشگاه ام‌آی‌تی با انتقاد از سیاست‌های ترامپ، تاکید کرد که ترامپ به زودی از کاخ سفید خارج می‌شود و بعد از ترامپ روابط جدیدی میان ایران و آمریکا آغاز خواهد شد.

به گزارش جماران، جان تیرمن (John tirman) مدیر اجرایی و پژوهشی مرکز مطالعات بین‌المللی دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا است.  وی در حوزه روابط بین‌الملل، پناهندگان و مسائل حوزه خلیج فارس، تروریسم و حقوق بشر، جنگ و مناقشات بین‌المللی تحقیق، بررسی و تدریس کرده است. وی نظرات خود را پیرامون اتفاقات اخیر بیان کرده است. 

ترامپ اعتراض‌ها را نتیجه فشار بر ایران می‌داند

جان تیرمن در ابتدا در مورد فشار بر ایران گفت: ترامپ و پمپئو فکر می‌کنند حداکثر فشار سیاستی است که نتیجه می‌دهد و گرچه آنها این حرف را علنا ​​نخواهند زد، اما اعتراضات موجود در ایران را نوعی اثبات برای کارآمدی سیاست فشار بر ایران می‌دانند.

ایران به اصلاحاتی در اقتصاد خود نیاز دارند

وی در ادامه در مورد اقتصاد ایران گفت: در کوتاه‌مدت، اقتصاد ایران در وضعیت سختی باقی خواهد ماند. اما اقتصاد ایران در درازمدت ، به اصلاحاتی در زمینه کاهش فساد و گسترش رشد پایدار نیاز دارد.

ترامپ به زودی از کاخ سفید خارج می‌شود

بعد از ترامپ روابط جدیدی میان ایران و آمریکا آغاز می‌شود

این استاد دانشگاه در مورد کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: ترک برجام به نظر من تصمیمی منطقی نیست. ترامپ در ماه‌های آینده از کاخ سفید خارج می‌شود. بعد از ترامپ روابط جدیدی میان ایران و آمریکا می‌تواند آغاز شود. هم چنین رئیس‌جمهور جدید می‌تواند از برجام حمایت کند. 

قربانی تحریم‌ها، مردم عادی هستند

هیچ توجیهی برای تحریم‌های آمریکا علیه ایران وجود ندارد

وی در ادامه با ابراز تاسف از تحریم‌ها علیه ایران و با انتقاد از این تحریم‌ها خاطرنشان کرد: تحریم‌ها تقریباً همیشه بیش از دولتمردان و افراد حاکم، به مردم عادی صدمه می‌زند. در واقع اکنون هیچ توجیهی برای تحریم‌های آمریکا علیه ایران  وجود ندارد.

این استاد دانشگاه با مطلوب ارزیابی کردن مذاکره گفت: من فکر می‌کنم مذاکرات مفید است. هر دو طرف نسبت به طرف دیگر انتقادها و دشمنی‌هایی دارند  که برخی از آنها قابل حل شدن هستند. 

ترامپ هیچ نشانه‌ای از حمایت واقعی از  مردم ایران نشان نمی‌دهد

وی گفت: ترامپ تنها تحریم‌ها را وضع کرده است اما هیچ نشانه‌ای از حمایت واقعی از مردم ایران نشان نمی‌دهد. تحریم‌ها نوعی دخالت در امور ایران محسوب می‌شود.

دولت ترامپ ظالم‌ترین دولت در آمریکاست

تیرمن با اشاره به مشکلاتی که تحریم‌ها برای مردم ایران ایجاد کرده است، گفت: دولت ترامپ نشان داده است که ظالم‌ترین دولت آمریکاست. آنها نه تنها در برخورد با ملل دیگر بلکه در برخورد با مردم خود نیز نشان داده است بیش از هر دوره‌ای قادر به اعمال ظلم و ستم هستند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.